Štěňata/Puppies

 

 

 

V roce 2019 plánujeme vrh "D a vrh "E", a to na chovných fenách Cathy a Carrie.  Obě feny pocházejí z našeho exteriérově velmi vyrovnaného a úspěšného vrhu "C".  Fena Cathy již je nakrytá, štěňata by se měla narodit v polovině června a k odběru budou v polovině srpna. Budou odchováná v naší chs v Havlíčkově Brodě. Štěňata po Carrie plánujeme na podzim a budou odchována u majitelky Carrie v Břežanech nad Ohří, tento vrh naše chovatelská stanice zaštítí. V případě zájmu mě můžete kontaktovat. 

 

 

Darwin Danitty x Cathy z Pelestrovských lesů
 březost potvrzená / pregnancy confirmed

Na květnou neděli jsme si s Káťou udělali výlet za jejím ženichem Darwinem. Krytí proběhlo bez problémů a musím říct, že oba v sobě našli velké zalíbení. Tak spokojenou jsem Káťu už dlouho neviděla ... ;-)

Pár slov k Darwinovi. Je to pes střední výšky (61-62 cm) a střední síly kostry, s krásnou hlavou, výbornou hřbetní linií a žemlovou barvou. Na výstavách získal několik šampionátů krásy; je českým junior šampionem, grandšampionem, českým a slovenským šampionem. Velmi mě oslovily jeho pracovní kvality. Má výbornou práci v poli, pevné vystavení, 100 % aport, je výborný vodař. Do svých dvou let, a během jedné sezóny, výborně zvládnul zkoušky vloh, podzimní zkoušky, 2x lesní zkoušky, zkoušky z vodní práce , Memoriál J. Vančury, Memoriál J. Hromadové a vše završil zkouškami všestrannými - Memoriálem J. Dostála. Darwin je zároveň pravidelně využivaný na honech, což je pro mne velmi důležité. Velkým kladem považuji rodokmenové spojení Darwina a Káti a uvidíme, zda se teorie uplatní i v praxi. 

Štěňátka z tohoto spojení se narodí v polovině června a k odběru budou cca v polovině srpna.

 

 

Darwin Danitty, všestranný chovný pes

nar. 25.9.2013

 HD B, prostý genetických očních vad, prostý genu dlouhosrtosti

výstavy:

GCh CZ, Ch CZ, Ch Sk, JCh CZ

BIG, JBOD, JBIG, res.BIS čestných tříd, 3x BOB, BOJ, 2x BOS, Národní vítěz, 2x NDPwR, CACIB, 5x res.CACIB,13x CAC, 2x CWC, res.CAC VDH, 3x CAJC, 4x res.CAC

zkoušky:

ZV, PZ, SZVP, 2x LZ, Mem. V. Vančury - I. cena

VZ Mem. J. Dostála, Mem. J. Hromadové - II. cena

NF - BON, 10b, NFT - CQN

 

 

Darwin, rodokmen: www.vizsladatabase.com/details.php?id=77034

Darwin, foto: bashabell.rajce.idnes.cz/Darwin_Danitty/#

profil Cathy zde: bashabell.webnode.cz/nasi-psi/cathy/

krytí, foto: 

bashabell.rajce.idnes.cz/Darwin_Danitty_x_Cathy_z_Pelestrovskych_lesu%2C_kryti_14.-15.4.2019