BIS ICh. Basha Bell od Křemence "U"

 všestranná chovná fena /universal breeding female

 veteran

 

ČLP/MOK/2938/12

výstavy / Shows:

Interchampion (C.I.B.) 

Czech Grand Champion, Czech Champion, Polish Champion, Czech Junior Champion

BIS klubový vítěz a nejlepší pes výstavy KCHHMO roku 2011/club winner

nejlepší veterán spec. klubové výstavy 2016/winner veteran

excellent, 3xCAJC, 7xCAC, 2x res. CAC, 4xCWC, 5xCACIB, 6xBOB, 3x National Winner CZ, NDSwR, Bog 3, BIG 4, BIG 5 , BIS, BOV

Zkoušky / Tests:

CACT

Zkoušky vloh /Ability Test - I. cena, 185 bodů, nos 4

Podzimní zkoušky /Field Hunting Trial - I. cena, 284 bodů, nos 4, CACT, vítěz zkoušek

Memoriál J. Luxe /Ability Test -  I. cena 216 bodů, nos 4

SZVP /Water Hunting Trial - II. cena, 71 bodů

Lesní zkoušky /Forest Test: - I. cena, 230 bodů, 3. místo

Všestranné zkoušky, Mem. J. Sobotky /All-round Tests - II. cena, 448 bodů, nos 4, limitní známka z nahánění v rákosí 

  využívána v myslivosti / used in hunting

DKK: 0/0  (HD A)

DOB/nar. 3.4.2008

matka/dam: Ich. Bell of Hope Bohdaneč

otec/sire:   Ch. Luxatori Obsitos

chovatel/breeder: Helena Lednová, CHS od Křemence

majitel/owner: Martina Šoupalová, CHS z Pelestrovských lesů

   

        Basha do naší rodiny přišla v roce 2008 a na této feně jsem založila naší chovatelskou stanici. Narodila se z perspektivního spojení  Ich. Bell of Hope Bohdaneč, zvané Barunka a Ch. Luxatori Obsitos, zvaném Enza. Enzo pochází z  úspěšné maďarské stanice Luxatori a otec Enza z USA. Více si o tomto spojení můžete přečíst zde: www.vizsla.euweb.cz/vrh%20b.html

        Basha je přátelské povahy, neagresivní, lehce cvičitelná, velmi chápavá a poslušná. Vyrůstala v rodině s dětmi a svoji smečku si neustále hlídá. S přibývajícím věkem se z ní stala sebevědomá a vůči ostatním psům dominantní fena.  Co se týká lovectví, tak je temperamentní, chuťová a zároveň spolehlivá. Má výborný nos a vlohy pro vystavování zvěře. V poli pracuje rychlým prostorným hledáním, když přijde do zvěře, zpomalí a za zvěří v klidu postupuje. Mezi její oblíbené discipliny patří, kromě pole, práce na pobarvené stopě. Má spolehlivý aport, při práci je v kontaktu se svým vůdcem. Basha je exteriérově velice úspěšná. Získala titul Český junior šampion, Český šampion, Polský šampion, Český Grand šampion a  titul INTERCHAMPION (C.I.B - Mezinárodní šampion krásy). Je to elegantní ušlechtilá fena, typická představitelka plemene, středně silné kostry, s výbornou mechanikou pohybu. Má ušlechtilou hlavu, pevný hřbet, výbornou horní i dolní linii. O jejích kvalitách svědčí i to, že ačkoliv jsem neměla žádné zkušenosti s loveckým výcvikem ohaře, tak se mi s ní  podařilo úspěšně absolvovat několik loveckých zkoušek, včetně všestranných a nyní je již pravidelně využívána v myslivecké praxi.

Basha se osvědčila i jako chovná fena. Všechny její porody proběhly bez komplikací a přirozenou cestou. Je matkou odchovu "A", "B" a "C" z Pelestrovských lesů. Ve třech vrzích dala 19 potomků. Z těchto potomků jich je v ČR uchovněných osm a další dva v zahraničí. S odstupem času musím u této feny vyzdvihnout především její charakter. Při práci mě, ať už na zkouškách nebo po zapracování na honech, nikdy nezradila. Pracovala pro mne a moje radost ze společné práce byla, a stále je,  její největší odměnou. Většina chovatelů ma svoji "životní fenu", na které založili chov. A Basha tou mojí "životní fenou" bezesporu je.  

V dubnu 2016 dosáhla věku 8 let, což je limitní věk pro chovnost feny. Zařadila se tak mezi psí veterány a do chovu již nezasáhne.  

Posudky z výstav a soudcovské tabulky ze zkoušek, najdete v záložkách po levé straně.

 

video prezentace: youtu.be/DzYbQCE-Vro

foto/photo: www.rajce.net/a6981304

rodokmen/pedigree: www.vizsladatabase.com/details.php?id=40858

předci/ancestors:  www.rajce.net/a6082046