Basha - vlastní názor

 

 

Ahojte všichni!! Tak konečně jsem se taky dostala ke slovu. Musím teda říct, že s těma mejma páníčkama to vcelku ujde. Mohla jsem teda dopadnout ještě hůř. Podařilo se mi je už i docela rozhejbat. Ze začátku to teda byla fuška, ale teď už pěkně kmitaj. Pěkně na pole, do lesa……sem tam prohnat ňákýho toho zajocha…. Jenom teda poslední dobou začali blbnout s ňákým výcvikem, či co. No uvidim, snad to ňejak  vydržim.

  

 

 

  Milá štěňátka!

Už při výběru svého pána věnujte pozornost jeho chování. Klade-li chovatel příliš mnoho odborných otázek, je lépe mít se před ním na pozoru. Svého člověka poznáte podle toho, že neumí správně vyslovit jméno vašeho plemene,není si jistý, zda chce psa nebo fenku, a ptá se chovatele jen na banální věci, které zná každé štěně.

Čím více dětí bude váš člověk mít, tím lépe pro vás, proto se lidským mláďatům snažte obzvlášť vetřít do přízně. Většina nových pánů je připravena na to, že budete v noci kňučet, proto řvěte co nejdéle, dokud je nepřinutíte vzít vás do postele. Spaní, podřimování i válení na postelích a v křeslech v domech lidí je jedna z nejpříjemnějších činností v soužití s lidmi, proto hned od začátku naučte své pány, aby vás do postele brali. Při krmení nejezte to, co vám nechutná.Uvidíte, jak celá rodina nového pána zpanikaří a budou vám snášet nejrůznější dobroty, než si nějakou vyberete.

Máte-li chuť na to, co jí váš pán, nerozpakujte se štěkat a kňourat tak dlouho, až vám dá svou potravu. Choďte si po domě lidí, jak chcete, a hrajte si se vším, co vás napadne. Pokud váš pán odejde pryč, doporučuji kňučet a výt co nejhlasitěji–jedině tak si uvědomí, že vám musí být stále nablízku, a vy budete mít po celý život o zábavu postaráno.

Základním úkolem je rozkousat a zničit všechny příručky pojednávající o výchově psů, takže hned v prvních dnech se pusťte do práce.

Při jakémkoliv rozčilení vašeho pána pečlivě uplatňujeme pohled zvaný PSÍ OČI a otáčíme se bříškem nahoru, jak vás to učila máma. V parku se zásadně nekamarádíme s poslušnými psy, abychom zamezili kontaktu našeho pána s lidmi, kterým se podařilo svého psa vychovat. Stále mějte na paměti, že momentální rozpoložení pána můžete libovolně měnit, ale při pečlivé výchově se vyplatí důslednost a hlavní část vaší práce probíhá v prvních týdnech, kdy vypadáte velmi bezbranně a roztomile.

Ještě rada pro psy, jejichž páni se nedají lehce vychovat:

Občas svému pánovi utečte a schovejte se poblíž, abyste ho mohli ve chvíli největšího zoufalství překvapit. Bude-li vás hubovat, ihned poodejděte a nenechte se chytit. Vydrží-li v klidu, dobu postupně prodlužujte. Jen tak pozná, že hubováním vás nejvýše otráví. Při odchycení se netvařte bezstarostně, ale provinile.Než se uklidní, můžete ho olízat. Pořídit se a vychovat dobrého pána dá práci, za vrchol úspěchu však můžete považovat, pokud jednoho dne pán přinese domů další štěně.

 

Tak teda musim říct, že já na výchově svých páníčků pilně pracuju.

Vaše Basha :-)