Rok 2008

více foto z prvního roku života Bashy najdete zde: www.rajce.net/a6981288

 

Basha a sníh

 

 říjen - využíváme posledních krásných dnů

 

 

18.10. National Dog Show Brno

Basha - velmi nadějná 1/ very promisin 1

Dne 18.10. Basha absolvovala svoji první výstavu - Moravskoslezskou národní výstavu psů v Brně. Soutěžila ve třídě dorostu a získala ocenění velmi nadějná 1. 

Výcvikový tábor Lučkovice

19. - 21. září jsme se zúčastnili výcvikového tábora v Lučkovicích. Bylo to super! Sešlo se zde na čtyřicet zrzounů. Někdy byl problém mezi nimi najít tu naší. Poznali jsme spoustu nových známých, ale hlavně jsme se dozvěděli plno rad ohledně výcviku. Jeden den byl zaměřen na výcvik základní poslušnosti (to zrovna teď Basha potřebuje jako sůl) a druhý den byl zaměřen na lovecký výcvik.

více foto zde: www.rajce.net/a6981501

 

 

srpen - na výletě v Krkonoších

Koncem srpna jsme se vypravili na třídenní výlet do Špindlerova Mlýna. Ubytovali jsme se v hotelu Kristýna, ve Svatém Petru. Ubytování bylo perfektní a kuchyně výborná. Majitelé hotelu měli fenku německého ohaře, se kterou se Basha skamarádila. Z Bashy se stala nezdolná turistka. Absolvovala s námi 15-ti kilometrovou tůru ze Špindlerova Mlýna, lanovkou na Medvědín, dále na Vrbatovu boudu, Labskou boudu a zpět do Šp. Mlýna a Sv. Petra. Zatímco nás bolely nohy, Basha byla "redy". Jenom ta lanovka ... celou cestu lanovkou "vyla jak na lesy".

 

  

červenec - na výletě v Českém Ráji.

Začátkem července jsme se s Bashou vypravili na pár dní do Českého Ráje. Byl to náš první větší společný výlet. Byli jsme trochu zvědaví, jak to dopadne. Ubytovali jsme se v Park hotelu Prachovské skály. Basha vše zvládla na jedničku. Věděla, jak se má chovat v hotelu i v restauraci. Vycházky ve skalách byly fain, jenom do schodů jsme Bashu raději nosili.        

 

 

Basha roste ...

 

 

23.5. - Tak konečně! Dnes jsme si malou Bashu přivezli domů.

 

Doma přibyl nový člen,

i když je to fenka jen,

svým jménem se pyšní přece,

Basha Bell od Křemence,

tak zní její rodokmen.

 

Ostré drápky, ostré zoubky

zatne ráda do všech bot.

Běda, kdo je neuklidí,

bude muset chodit bos.

 

 

 

 Basha se svými sourozenci ještě u maminky.

 

3.4.2008

Dne 3. dubna 2008 se v chovatelské stanici Od Křemence ve Starých Čivicích (Pardubice) narodilo mamince Barunce osm nádherných štěňátek; čtyři pejsci a čtyři fenečky. Jedna z nich dostala jméno Basha Bell.