Rok 2015

 

S Bashou a Cathy přejeme šťastné a veselé Vánoce a úspěšný rok 2016

Merry Christmas and Happy Year 2016

 

 

Horké novinky můžete sledovat i na facebooku, odkaz zde:

www.facebook.com/pages/Z-Pelestrovsk%C3%BDch-les%C5%AF-Magyar-Vizsla-Kennel/355968097754129

 

Podzim - zima

S podzimem začala lovecká sezóna. Měla jsem tak s Bashou, téměř každou sobotu, lovecké vyžití. Basha už je na honech "paní profesorka" a obzvlášť miluje aportování zajíců :-). Z našich odchovánků si užívají honů Arry, Adryn a svoji loveckou premiéru měla Bonami. Jsem moc ráda, že nezůstali jen u loveckých zkoušek, ale uplatňují se i v myslivecké praxi.

U nás doma je, díky naší Cathynce neboli "Kátě", veselo. Občas jí říkám "Divoká Kateřina", protože temperamentu má na rozdávání a všechny nás doma pořádně zaměstnává. Basha před ní občas musí utéct, aby měla trochu klidu. Kromě pilování poslušnosti, zkoušíme výstavní postoj a z loveckého výcviku vystavování na křepelce. S "lovečinou" Káťa problémy nemá, jeví se jako velice chuťová, používá nos a vystavuje. Zato s výstavním postojem se trochu pereme; Káťu vůbec nebaví. Ale věřím, že se to poddá ;-).

Zde jsou fotky z našich společných vycházek.

další foto zde: www.rajce.net/a12254274

Cathy 5,5 měsíce

Basha a Cathy

Cathy 4 měsíce

Basha

 

 

22. listopadu

V listopadu proběhlo setkaní některých našich "céčkových" odchovánků; Cathy, Connie, Collina a Caira. Cílem naší společné vycházky byly opět Pelestrovské lesy a Pelestrovská hospůdka. Počasí nám bohužel ani trochu nepřálo, ale to psiskům ani v nejmenším nevadilo a pořádně se vyřádili :-)

více foto zde: www.rajce.net/a12254236

 

BILLY -  HD A/A, ED 0/0

V říjnu přišly výsledky rtg kloubů našeho dalšího odchovánka; Billyho. Kromě Barunky, tak mám zrentgenovaný celý "béčkový" vrh:

Barney   HD A/A

Bátor     HD A/A

Bonami   HD A/A

Boris      HD  B/B, ED 0/0

Mám velkou radost! :-) 

 

ARRY

24.10. DUNABE duo CACIB Bratislava -  excellent 1, CAC, CACIB, BOS

splněny podmínky pro udělení titulů Slovenský šampion a Mezinárodní šampion krásy C.I.B.

Martě s Arrym se podařil na Mezinárodní výstavě v Bratislavě dokončit slovenský šampionát a splnit poslední podmínku pro udělění Mezinárodního šampiona krásy. Marta a Arry letošní rok nebyli tolik vidět. Jednak to je tím, že péče o dvě malé děti zabírá hodně času. Ale snad nebude vadit, když prozradím, že Marta je adeptem myslivosti. Čekají ji náročné zkoušky, takže volného času moc není. Martička je tak prvním majitelem našeho odchovánka, kterého lovecký pes dovedl k tak krásnému "koníčku", jakým myslivost je.

 

BILLY

24.10. Podzimní zkoušky - I.cena, 288 bodů, nos 4, VÍTĚZ ZKOUŠEK

11.10. Zkoušky vloh - I. cena, 218. bodů, nos 4

lovecky upotřebitelný pes

Miluška s Billym během října zúročili lovecký výcvik, na který dochází k Zuzce a Viktorovi Veselým. Nejprve si střihli zkoušky vloh, které pořádalo OMS Kladno. V konkurenci 14-ti psů se umístili na 5. místě. A za dalších 14 dnů, opět na OMS Kladno, se Billy s 288 body stal vítězem podzimních zkoušek.  Na zkoušky nastoupilo 9 ohařů, z toho jich úspěšně dokončilo 5. 

více foto zde: www.rajce.net/a12050109

 

 

BONAMI

17.10. Podzimní zkoušky - I. cena, 281 bodů, nos 4,
3. místo z 11-ti ohařů, splněny podmínky chovnosti, lovecky upotřebitelná fena

A zde je pár slov její majitelky Jany Horníčkové:
"17.10. jsme absolvovaly s Bonami PZ v Letech u Písku. Bonami od rána pracovala krásně, společný hon v poli byl úžasný, rozhodčím se její práce moc líbila. Vlečku s králíkem zvládla za 24 vteřin, i když těsně před začátkem nám přes vlečku přeběhlo srnčí. Ve mně zatrnulo, Bonami to ustála jako profík. Jediné její zaváhání přišlo na vodě při předání kachny. Při všech našich trénincích nejlepší disciplína.. Ale i tak je pro mě, jako naprostého začátečníka v myslivecké kynologii, konečné třetí místo obrovský úspěch. Bonami má neskutečnou chuť do práce a tak brzy začneme trénovat na další zkoušky :-). Děkuji všem, kteří nám s výcvikem pomáhají a podporují nás."

 

více foto zde: www.rajce.net/a12050175

 

ADRYN "Tara"

19.9. Moravskoslezská výstava psů Brno, třída pracovní - excellent 2, res CAC

12.-13.9.  Všestranné zkoušky Klubu anglických ohařů - I. cena, 487 bodů

5.-6.9. Memoriál Stanislava Hloucha - III. cena, limitní známka z klidů na stanovišti

Zuzka s Taruškou ukončily úžasnou letošní zkouškovou sezónu. Začátkem září se jim sice příliš nepovedla vrcholová soutěž německých kratkosrtých ohařů; Memoriál Stanislava Hloucha. Soutěž došly vysoko v bodech, ale s limitní známkou z klidů na stanovišti, díky které skončily ve III. ceně. Ono se není čemu divit, když si holky v průběhu soutěže "odskočily" na kachny :-). Ale další zkoušky, a to všestanné zkoušky Klubu anglických ohařů, se jim povedly výborně. S 487 body se umístily v I ceně a s velkou pravděpodobností se tak kvalifikovaly na Nominační soutěž MRK. A nakonec si daly jednu výstavu; Moravskoslezkou výstavu psů v Brně, kde ve třídě pracovní získaly ohodnocení výborná 2, res CAC.

foto z VZ MSKAO zde: www.rajce.net/a12050377

 

Tímto chci majitelům našich úspěšných Pelestráčků poděkovat za výbornou prezentaci, všechen čas, práci a lásku s jakou se jim věnují !!

 

 

štěňátka

"Céčková" štěňátka se nám koncem srpna rozutekla do svých nových domovů. Dle zpráv jejich majitelů se jim daří dobře, chutná jim a začínají lumpačit :-). Do jejich dalšího života jim přeji hodně zdraví, hodné páníky už mají :-) a budu ráda, když se občas ukáží někde na výstavě a když se jejich majitelé alespoň pokusí o lovecký výcvik. Doma nám zůstala "oranžáda" Cathy, nebo-li Keity, Káťa, Kačenka, Kaťuška, Káča... :D. S mamkou Bashou dovádí na zahradě i doma a Basha s ní viditelně omládla. Cathynka nám tak doma zaplnila prázdné místo po Bellušce. To, jestli v naší CHS budou někdy nějaká další štěňátka, je otázka. Nechci si dělat naděje, ani plány. Vím už, že se mohou zbortit, jak domeček z karet. Takže, uvidíme...  

spoustu dalších fotek štěňátek najdete zde: www.rajce.net/a11848656;www.rajce.net/a11848623; www.rajce.net/a11848623 ;

 

A zde jsou profily jednotlivých štěňátek:

"oranžáda" CATHY

Cathy je fenečka s pěknou hlavou a kostrou, zdravě sebevědomá a suverénní, ve smečce hrála prim. Cathynku jsme si nechali doma, pro její povahu, jiskru a grif, který má v sobě.

více foto zde: www.rajce.net/a11848364

 

"červenka" CARRIE

Moc pěkná fenečka, už teď modelka, která nás zaujala svým pěkným pohybem, a s poněkud nezávislou povahou. Odešla do myslivecké rodiny, bydlí u řeky Ohře, poblíž Roudnice nad Labem a doma na ní čekala německá ohařka Bella. A už se moc těším, až se s Klárkou ukáží někde na výstavě, bude jim to spolu slušet. 

více foto zde: www.rajce.net/a11848283

 

"fialka" CONNIE

Pěkná a velice kontaktní a milá fenečka. Bydlí u milující rodiny poblíž Zlína a doma má parťáka yorkšíra. Na výstavách a při loveckém výcviku jí bude dělat společnost její "polosestřička", fenečka z chovatelské stanice Andybog.

více foto zde: www.rajce.net/a11848206

 

"růžovka" CITA

Cituška je velká bojovnice. Narodila se přidušená, ale podařilo se nám ji oživit. A Cíťa nám dokázala, že není žádná citlivka. Je plná temperamentu a má pořádný apetit. Bydlí v Pardubicích a má se moc dobře.

více foto zde: www.rajce.net/a11942422

 

"zeleňák" COBBO

Sebevědomý a vyrovnaný pejsek, bydlí v České Kamenici. Dle majitelů, jeho zapojení do rodiny proběhlo naprosto bez problémů a bez stýskání. Těším se, až tohoto kluka uvidím někde na výstavě, třeba v Zákupech. Je to kousek od jeho domova.

více foto zde: www.rajce.net/a11847931

 

"hnědák" CEVIN

Cevin je silný pejsek a velký jedlík, u nás doma to byl naprostý kliďas a pohodář. Bydlí u Domažlic a dle majitelky se rychle otrkal a začíná trochu lumpačit. I tohoto pejska bychom měli potkat někde na výstavě.

více foto zde: www.rajce.net/a11848159

 

"modrásek" CAIRO

Cairo je velice milý a kontaktní pejsek, každá návštěva si ho zamilovala. Bydlí v Praze a volné chvíle tráví u řeky Sázavy. Časem ho určitě  potkáme i někde na výstavě.

více foto zde: www.rajce.net/a11847844

 

"žluťásek" COLLIN

Collinek je pohodový pejsek. Bydlí pár kilometrů od nás, u Jihlavy. S tímto pejskem jsem v pravidelném kontaktu a už se moc těším na společné vycházky a výcvik :-).

více foto zde: www.rajce.net/a11848059

 

 

ADRYN "Tara" - VŠESTRANNÁ FENA

22.-23.8. Memoriál M.Schullera, Hodonín (pole+voda): I. cena, VÍTĚZ ZKOUŠEK

15.8. Lesní zkoušky Bílovice nad Svitavou - I. cena, 228 bodů, 4. místo

8.-9.8. Všestranné zkoušky Hodonín: I. cena, 479 bodů, nejlepší pole, 2.místo

Zuzka s Taruškou předvádějí úžasnou "zkouškovou jízdu", jsem na holky moc pyšná!!

Všestranné zkoušky, foto zde:www.rajce.net/a11846196

Memorál M.Schullera, foto zde: www.rajce.net/a11791757

 

8. srpna - Sdružená výstava Zákupy u České Lípy

BARNEY, třída mladých - výborný 3 /10 + kandidát chovu
BONAMI, mezitřída - výborná /8 + kandidát chovu

další foto zde:www.rajce.net/a11845802

 

 

 

Štěňátkům byl měsíc

Štěňátka za sebou mají první měsíc života. Začala dostávat příkrmy; masíčko i štěněčí granulky a moc jim chutná. Z "porodnice" se přestěhovala do kotce a vekovního výběhu, kde si přes den užívají svých štěněčích her. Mají své páníky, kteří je jezdí navštěvovat. Také nám přišla tetovací čísla. Štěňátka jsou zapsána pod těmito jmény a čísly:

Collin 5380, Cevin 5381, Cairo 5382, Cobbo 5383
Cathy 5384, Connie 5385, Carrie 5386, Cita 5387

 

kluci z Pelestrovských lesů

 

holky z Pelestrovských lesů

další fotky štěňátek zde: www.rajce.net/a11584182

 

 

BONAMI

Bonami absolvovala rentgen kloubů s výsledkem DKK 0/0 (HD A) !!

 

BARNEY

18. července - National Dog Show Mladá Boleslav, junior class: excellent 2/3

 

 

ADRYN "Tara"
11. července - Barvářské zkoušky, I. cena, nejlepší barva, 2. místo

V sobotu 11. července se Zuzka s Adryn "Tarou" v Týně nad Bečvou zůčastnily barvářský zkoušek teriérů a malých plemen. Na těchto zkouškách Tarča předvedla naprosto dokonalou práci a v konkurenci 10-ti psů skončila na skvělém 2.místě, kdy pouze 4 účastníci skončili v I.ceně. Taruška byla úžasná, prošla se samýma 4, na barvě hodnocená jako nejlepší barva. Na poslední disciplíně, tj odložení, s ní Zuzka šla raději na jistotu, protože tam byl velký pohyb turistů a Tarušku uvázala. To holky stálo první místo, ale  vůbec jim to nezkazilo radost. Konečně mají oficiálně potvrzené, že je Tarča naprosto dokonalá barvářka! V praxi má za sebou již několik úspěšných dosledů.

 

 

1. července - máme štěňátka!

1. července se nám narodilo osm štěňátek; čtyři holky a čtyři kluci. Porod začal o půl šesté ráno a skončil ve dvě hodiny odpoledne. Basha je už zkušená mamina a vše zvládla bez problémů. Štěňátka pěkně prospívají a přibírají na váze. Včetně růžové fenečky, která se při porodu přidusila, ale podařilo se jí oživit. Zřejmě se jí někde "šprajcla"  placenta, narodila se bez obalu a s už přetrženou pupeční šňůrou. Při jejím oživování se mi, mimo jiného, osvědčilo i homeopatikum Opium. Je to bojovnice. Je sice o něco drobnější než její sourozenci, ale zabrala si ten nejlepší struk a je pořád přisátá. :-)

Více informací o tomto exteriérově a pracovně velmi perspektivním spojení zde: bashabell.webnode.cz/stenata-puppies2/

 

Zde jsou váhy štěňátek, včetně pořadí, ve kterém se narodila:

                pohlaví             porodní váha    váha 3. den   váha 10. den

       modrý kluk               410g             570g             1 010g

       červená holka           375g             545g               970g

       růžová holka             285g            360g                715g

       sv.zelený kluk            380g            571g             1 015g

       fialová holka              310g            460g               885g

       žlutý kluk                  405g             579g              980g

       hnědý kluk (tm.zelený)    405g      600g           1 040g

       oranžová holka          364g             563g           1 010g

 

více foto zde: www.rajce.net/a11584182

 

Bashe tento rok bylo sedm let a je to už její poslední vrh. Přestože měla první štěňátka poměrně pozdě, až ve čtyřech letech, tak všechny její tři porody proběhly rychle a bez problémů. Je možné, že to bylo i podáváním homeopatik, která se mi osvědčila.

Arnica Montana 15CH

cca 3 dny před plánovaným termínem porodu dávat 1x denně 3 kuličky půl hodiny před jídlem (nebo půl hodiny po jídle). Dále dávat i po porodu. Je to prevence proti zánětům, nadměrným zraněním na sliznici a přílišného krvácení během porodu, pro dobré hojení. V dvojnásobných dávkách  (2x denně 3 kuličky) jako prevence prasklých vemínek. Arnika je také dobrá pro štěňátka pohmožděná při porodu (3 - 5 kuliček rozpustit v 0,4 dcl převařené vody a dávat kapku na jazýček).

Actea Racemosa 9CH a Caulophyllum 9CH

Dáváme od začátku porodu (když praskne plodová voda) ihned 3 kuličky, další cca za půl hodiny a intervaly by měly při rozběhnutém porodu kopírovat kontrakce. Střídavě s acteou můžeme dávat i caulophyllum, každých 15-30 minut. Tato homeopatika uvolňují porodní cesty, zkracují dobu mezi porozenými štěňaty a podporují stahy dělohy.

China 9CH (nebo 15CH)

Dáváme 1x denně 3 kuličky po dobu cca tří dnů od porodu, na zavinutí dělohy a uklidnění rodidel. Příznivě působí i při ztrátě tělesných tekutin (průjem, ztráta krve) a při únavě.

Opium 30CH

Rozpustit 3-5 kuliček v 0,4 dcl převařené vody. Toto homeopatikum se velmi osvědčilo při narození přidušených a slabých štěňátek. Stačí dát ihned jednu kapku na jazýček a dále několikrát po půl hodině. Zabírá velmi rychle. Může se dát i feně, působí jako oxytocin a zároveň okysličuje ještě nenarozená štěňata.  

Phytolacca Decendra 9CH

Dáváme 2x denně 3-5 kuliček, je to na zánět vemene a zároveň i jako prevence. V ředění 5CH a 9CH zvyšuje i produkci mléka.

A jenom malá poznámka. Tato homeopatika výborně působí nejenom na psí maminky, ale i na ty lidské ;-)

 

těhulka BASHA

Termín porodu se nám každým dnem blíží. Basha je už pěkně kulatá, ale to jí nebrání v pravidelných procházkách. Jen tak pro radost si proběhne pole a vystaví sem tam nějakého toho zajíčka :-).

 

 

ARRY

27.6. International Dog Show Brno, open class:

excellent 1, CAC, CACIB, BOB, BIG 5, Czech Champion

Arry se po delší době opět ukázal ve výstavním kruhu, a to na Mezinárodní výstavě v Brně. Ve třídě otevřené si vyběhal výbornou1, CAC, CACIB a BOB - vítěz plemene, v odpoledních soutěžích získal BIG 5! Posuzoval pan Muller. Splnil tak poslední podmínku k udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION. Po pracovní stránce Arry nezahálí, v současné době s Martou cvičí na lesní zkoušky.

 

BILLY

20.6. National Dog Show Klatovy, junior class: excellent 1, CAJC /5

Na Národní výstavě v Klatovech si Billy, v konkurenci 5-ti mladých psů, vyběhal ocenění výborný 1 a CAJC. Posuzovala paní Kočová.

 

20. června

Před třemi roky, v noci z 19. na 20. června, se narodili naši "áčkoví" Pelestráčci - ADRYN, ARRY, ARTUSH a AISCHA. Přeji jim vše NEJ a hodně zdravíčka. Jejich majitelům chci poděkovat, ze jejich čas a lásku, s jakou se jim věnují :-)

 

ADRYN "Tara"

31.5. Club Dog show Štěpánov, working class: excellent 3

Na této výstavě Taruška získala od pana Jursy pěkný posudek a ocenění výborná, ale byla jí opět vytknuta její mohutnost. Je to prostě "kus baby". Ale holky si z toho nic nedělají a plnou vervou se připravují na další zkoušky :-). 

více foto z výcviku zde: www.rajce.net/a11559540

 

26.5. Basha Bell od Křemence x Aranyvadász Nimrod

březost potvrzena / pregnancy is confirmed, přijímáme rezervace na štěňátka

Dnes nám ultrazvuk potvrdil to, co jsme už delší dobu tušili; Basha je březí. S panem veterinářem jsme napočítali minimálně 7 kousků :-). Štěňátka se narodí začátkem července a k odběru budou cca od poloviny srpna. Více o tomto spojení zde: bashabell.webnode.cz/stenata-puppies2/

autor koláže: Soňa Nováková

 

BONAMI
23.5. Zkoušky vloh /Ability test/ OMS Rokycany: I. cena, 221 bodů, nos 4,            4. místo z 12-ti ohařů

Holky mají za sebou první úspěšný krůček v loveckém výcviku. A protože je výcvik baví, začínají cvičit na podzimní zkoušky :-).

více foto zde: www.rajce.net/a11409875

 

ADRYN - Tara

3.5. Podzimní zkoušky Klubu českých fousků - I. cena, 287 bodů, 2. místo

17.5. Barvářské zkoušky - I. cena

Zuzka s Tarčou nezahálejí. 3. května si cvičně zkusily další podzimní zkoušky. A jak dopadly? Zde je krátké povídání Zuzky:

" Včera jsem se s Taruškou zůčastnila podzimnich zkoušek Klubu českých fousků, pořádaných OMS Opava v Hlučíně. Počasí bylo nádherné, účast psů 22. Z toho jedna skupina malých plemen.Tarča byla napružená až k prasknutí, což také předvedla na společném honu, kdy jí hned po vypuštění vyběhl zajíc a ona hrrrr za ním. Málem to se mnou seklo hahaha. Vrátila se celá štastná, vysmátá, jak jen může madarský ohař být. Potom ale předvedla naprosto úžasnou práci a skončila na skvělém 2. místě. Jsem na tu moji zrzavou divoženku pyšná. Moc děkuji Ivo Korvas zato, že nám dělal střelce, byl mojí podporou, když Tarča i se zajícem zmizela za horizontem hahaha a vydržel s námi až do konce. Moc si cením individuálního hodnocení Tarčiny práce od pana rozhodčího Ludˇka Mullera, který měl na Tarču jen samou chválu."

foto zde: www.rajce.net/a11396428

celá fotogalerie zkoušek zde: bonocorzbolatic.rajce.idnes.cz/Klubove_podzimni_zkousky_KCHCF_v_Hlucine_-_3._5._2015

17. května se holky na Slovensku (Letničie) zúčastnily "Fabiarských skúšok stavačov". Skončily v I. ceně. Dostaly jen jednu 3 ze šoulačky a zbytek - poslušnost, vodění na řemeni a práce na nepobarvené-šlapané stopě srnčí zvěře, měly za 4.

foto zde: www.rajce.net/a11396474

 

BÁTOR

květen, lovecká zkouška TSZ a VAV (pole-voda)

Bátor si z Holandska na dva měsíce "odskočil" do Maďarska, kde v květnu, pod vedením Katalin Noveczky, absolvoval lovecké zkoušky TSZ a VAV (zkoušky lovecké upotřebitelnosti pole - voda). A to s výborným výsledkem. Teď už je zase doma a se svým kámošem Brunem, si užívá zaslouženého odpočinku.

 

 

29. a 30. dubna

Basha Bell od Křemence x Aranyvadász Nimrod - máme nakryto :-)

Vzhledem ke ztrátě fenky Belly, na které jsem plánovala další chov, jsem se rozhodla opět nakrýt naší fenu Bashu. Otcem vrhu "C" bude úžasný pes Aranyvadász Nimrod alias "Rody".  Krytí proběhlo 29. a 30. dubna a jestli bude úspěšné, se dozvíme za cca 25 dnů, na základě ultrazvukového vyšetření. Štěňátka by se narodila začátkem července a k odběru by byla cca od půlky srpna.

A teď pár slov o našem ženichovi. Rody je pes výborného exteriéru, výborných pracovních kvalit a úžasné povahy. Což mnohokrát potvrdil na poli výstavním i pracovním. Byl k nám v roce 2011 importován z Maďarska (chovatel Czekes Loránd www.aranyvadasz.com/ ) a má zajímavý rodokmen. V jeho žilách koluje maďarská, anglická i americká krev. Jeho předci byli jedinci výborných exteriérových i pracovních kvalit, tyto kvality Rody předává dál svým potomkům.

 

BARNEY

2.5. International Dog Show Praha - excellent 3 /7

Barney měl svoji výstavní premiéru a rovnou na Mezinárodní výstavě v Praze.V konkurenci sedmi mladých psů se vůbec neztratil. Získal hodnocení výborný 3 a k tomu od přísného pana rozhodčího Dvořáka i pěkný posudek. Vyzdvihl jeho pěknou stavbu těla, výborný pohyb a temperament. Měla jsem možnost vidět video z  této výstavy a musím říct, že Barney je sebevědomý rošťák a je vidět, že bude i výstavní typ :-).

 

BONAMI

25.4. International Dog Show České Budějovice - excellent /9

Bonami na této výstavě, v silně obsazené třídě mladých fen, získala hodnocení výborná a k tomu pěkný posudek. Posuzoval pan Vlasák. Bonami je elegantní drobnější fena trailového typu. Po svém otci (a myslím, že nejenom po něm) zdědila výbornou práci v poli. Individuálně se jí začal věnovat jeden zkušený pan rozhodčí a myslivec v jedné osobě. Má pro ni jen slova chvály. Nyní se připravují na zkoušky vloh a uvažují i o trailech.

Před nedávnem nás byla Bonami navštívit. Společně s mamkou Bashou jsme se vypravili na procházku do Pelestrovských lesů. Na pěkné fotky z objektivu majitelky Bonami se můžete podívat zde: www.rajce.net/a11302805

 

 

BONAMI, BARUNKA, BILLY, BARNEY

Čeští "béčkoví" Pelestráčci úspěšně absolvovali jarní svod. Všichni plně ve standardu. Jejich majitelům děkuji :-).

BARNEY zároveň absolvoval rentgen kloubů s výsledkem DKK 0/0 (HD A)!

 

ADRYN - Tara

FIELD TRIAL CEGLÉD HUNGARY 28.3. - 29.3., very good, 14 poitns, 2nd place

Zuzka s Tarou vyrazily do maďarského Ceglédu zkusit trial. Byla to pro ně zkušenost k nezaplacení. První den byla Tara  odvolaná v druhé minutě, protože se vydala po stopě zajíce. Druhý den ale předvedla úžasný běh, proto pokračovala v doběhu, kde předvedla skvělé vystavení a klidy na koroptvích. Dostala hodnocení very good, nabodovala 14b. a skončila na úžasném druhém místě!

Foto zde: www.rajce.net/a11235385

 

ADRYN

12.4.2015 - National Dog Show Ostrava: excellent 3

28.2.2015 - International Dog Show Nitra: excellent 2, res. CAC

 

 

Naše "béčka"

"Béčkoví" Pelestráčci oslavili své první narozeniny a jejich majitelé mi zaslali aktuální fotky. Bátor a Boris dostali k narozeninám rentgenové vyšetření kloubů. S tímto výsledkem:

Bátor - DKK 0/0 (HD A)

Boris - DKK 1/1 (HD B) a ED 0

 

BARNEY

další foto zde: www.rajce.net/a9636063

 

BORIS

další foto zde: www.rajce.net/a9636117

 

BILLY

další foto zde: www.rajce.net/a9636135

 

BONAMI

další foto zde: www.rajce.net/a9636025

 

BÁTOR

další foto zde: www.rajce.net/a9636224

 

BARUNKA

další foto zde: www.rajce.net/a9636167

 

Zde je pár fotek ze společného setkání Barunky a Bonami, pár dnů před jejich narozeninami: www.rajce.net/a11044609

 

 

 

21. - 22. ledna

"Moji béčkoví Pelestráčci, přesně před rokem jste se začali drát na svět. Jako první se 5 minut po půlnoci narodil Barney, za ním Boris, pak Billy, Bonami, Bátor, Barunka a jako poslední Bella. Belluška už mezi vámi není, odešla za duhový most... Vám ostatním přeji k prvním narozeninám hodně psí radosti, loveckých zážitků a zdravíčko. A své páníky moc nezlobte!" :-)

Takto jste vypadali před rokem: www.rajce.net/a9347791; www.rajce.net/a9535565

 

 

New Year Show 10.1.2015 & Winter Show 11.1.2015 NITRA

Na této mezinárodní výstavě v Nitře se výborně prezentovaly obě naše "áčkové" holky. AISCHA si v sobotu vyběhala ve třídě otevřené ocenění excellent 1, CAC a v neděli excellent 3. ADRYN se zůčastnila pouze sobotní výstavy, získala ocenění excellent 2, res. CAC a k tomu od paní rozhodčí moc pěkný posudek.

AISCHA - Una


ADRYN - Tara

 

Z výstavního kruhu šla Tara rovnou na výcvik. Tentokrát na ní čekala pěkná lištička ;-).

 

Přelom roku každoročně s Bashou trávíme v klidu domova a na společných procházkách. A to by ani nebyla Basha, aby si při tom nevystavila nějakého toho zajíčka. Jen nám na těch společných procházkách chybí Belluška... :-(.

foto Richard Cai:  www.rajce.net/a10921932