Rok 2014

Horké novinky můžete sledovat i na Facebooku. Odkaz zde:

www.facebook.com/pages/Z-Pelestrovsk%C3%BDch-les%C5%AF-Magyar-Vizsla-Kennel/355968097754129

 

Přejeme s Bashou krásné vánoční svátky a šťastný nový rok 2015!     

            Merry Christmas and Happy New Year 2015!

 

 

podzim - zima 2014

Máme za sebou loveckou sezónu. S Bashou se nám tak podařilo trochu zapomenout na nedávnou smutnou událost... Musím tu mojí zrzavou holku moc pochválit. Je s ní radost chodit na hony. Arry měl svoji loveckou premiéru a Tarča, se svojí paničkou Zuzkou, šly z jednoho honu do druhého :-). 

BASHA, další foto zde: www.rajce.net/a10815876

 

 

ADRYN - Tara, další foto zde: www.rajce.net/a10789711

ARRY

 

ARRY

29.11.2014 International Dog Show Nitra, open class - excellent 1, CAC

 

BILLY

1.11.2014 International Dog Show Praha, junior class - excellent /6
Billy se ve svých 9-ti měsících zúčastnil Mezinárodní výstavy v Praze. Soutěžil ve třídě mladých, kde bylo 6 maďarů, většina starších 11-ti, 12-ti měsíců. Posuzovala paní Jana Janek ze Slovenska. Napsala tento posudek: pes dobrého rámce, hluboký hrudník, dobře úhlený, pěkná hlava, dobrý pohyb, trochu chudší.

 

ADRYN

26.10.2014 EUROPEAN DOG SHOW Czech republic BRNO, work class - very good

 

AISCHA

29.11.2014 International Dog Show Nitra, open class - excellent 3
25.10.2014 International Dog Show Brno, open class - excellent 4
26.10.2014 EUROPEAN DOG SHOW Czech republic BRNO, open class - very good

 

 

Dovětek k úhynu naší Belly


Vzhledem k ne zcela jasným příčinám úhynu naší Belly jsem kontaktovala VETTOX –Veterinární toxikologickou databázi pří Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno (více informací o tomto projektu zde: https://cit.vfu.cz/vettox/list.php?art=4&cat=3&lng=cz ). Na základě poskytnutých lékařských zpráv a hodnot krevních výsledků mi tým veterinářů zaslal celkem podrobný nástin toho, k čemu u Belly mohlo dojít. Bohužel, bez pitvy a laboratorní analýzy vzorků nelze říci úplně přesnou příčinu úhynu feny. Přesné vyřešení tedy nemám, pouze nástin, který potvrdil možnosti, o kterých jsme uvažovali.

- Uštknutí zmijí – je zde možná pozdní alergická reakce, kdy došlo k systémovému postižení a k rozvoji šokového stavu. Příznaky signalizující systémové postižení se mohou objevit i 3 dny po kousnutí. Takovéto reakce bývají poměrně vzácné, nicméně mohou nastat.
- Otrava - většina jedů byla v tomto případě vyloučena. Byl mi zaslán podrobný rozpis účinků jedů, které zde mohly hrát roli, ale žádný úplně nesedí. Nicméně možnost otravy tu stále je. A mé opodstatněné podezření na úmyslnou otravu trvá.
- Infekční onemocnění – např. Weilova nemoc, druh leptospirozy, proti které se očkuje, ale přesto zde není 100% imunita. Fena se mohla nakazit přes poranění na noze. Navíc jsem jí v době před onemocněním chodila venčit na pastviny, kde bylo hodně hlodavců. Některé příznaky by na toto onemocnění odpovídaly, některé (např. absence teploty) zase ne.

Přesnou příčinu tedy stále nevím. Dle zprávy VETTOXU se jedná o složitý případ. Je možné, že šlo o nešťastnou souhru náhod a kombinaci faktorů, jed také není vyloučen, je možná jeho kombinace spolu s oslabením feny. Bella byla odrostlé štěně, u nějž ještě může přetrvávat zvýšená citlivost a horší přizpůsobivost na vnější vlivy. Vím, že jsme s naší paní doktorkou a panem doktorem pro její záchranu udělali vše, co se dalo. Celému týmu Vettoxu děkuji, že se případu věnovali.

Doufám, že se Vám a Vašim psům nic podobného nestane. Zde je pár informací od Vettoxu, další najdete na jejich stránkách:
V případě objevení podezřelé věci (návnady) ji sebrat přes igelitový pytlík a dát zamrazit pro možnou pozdější analýzu. Na venčení do lesa nechávat psům náhubek (moje pozn.: to je u loveckých psů těžké dodržet) . Pro jistotu je nepouštět do vodních zdrojů bez předchozího prohlédnutí kůže a odhalení zranění, a eventuálně prokonzultovat s veterinářem možnost častějšího přeočkování na leptospiru a odčervení. Nedávat psům syrové maso ze zvěřiny, a pokud Barfujete, pak maso důkladně přemražovat. V případě, že by byl problém, kontaktovat nás ihned, a hned odebrat vzorky zvratků, trusu, moči a krve a zamrazit pro případné pozdější analýzy. V případě úmrtí psa rozhodně nechat provést pitvu a nechat odebrat vzorky a ty buď analyzovat, nebo nechat uložit k pozdější analýze. Už jen zbarvení a struktura orgánů, která se např. neodhalí při sonu a rtg, nám může hodně napovědět, a v rámci ceny za léčbu už je pitva nepodstatná částka, která se vyplatí. SVÚ navíc za příplatek nabízejí možnost, že vám psa po pitvě vrátí k pohřbení doma.

 

 

R.I.P. Bella
* 22.1.2014
† 12.10.2014

Tuto neděli nás opustila naše Belluška. Ještě před pár dny se s mamkou Bashou proháněla po polích a po lesích, plná energie a radosti ze života. Mohla to být úžasná fena, ale osud tomu chtěl jinak. Všem nám doma moc chybí, stýská se nám po její veselé povaze, mamka Basha jí doma pořád hledá... Život jde dál, bolest otupí čas a zůstane vzpomínka na jednu úžasnou fenečku, která nám všem dělala radost, byť jen tak krátkou dobu...

K čemu vlastně došlo? Minulou neděli jsem si všimla, že má na zadním běhu dva "kousance", ale vůbec jsem netušila, kde k nim přišla. Ranky se ale nehojily, naopak zvětšovaly a nekrotizovaly. Přidal se otok běhu, nechutenství a jen mírné zvracení žaludečních šťáv. Dostala nasazena atb a léky proti zánětu. Následně jsem si všimla, že Bella celá zežloutla - oči, pysky, kůže. Okamžitě jsme jeli na veterinu, kde jí bylo uděláno vyšetření krve. Vyšly špatné jaterní testy, ale ostatní hodnoty byly v normě, vyšetření UTZ bylo v pořádku, teplotu neměla. Okamžitě jí byly nasazeny infuze. Ale stav se nezlepšoval, naopak. Další vyšetření krve ukázalo, že jaterní testy jsou sice o něco lepší, ale ostatní hodnoty se prudce zhoršily, byly špatné ledviny a nastal rozpad krevních destiček. Bella byla v nepřetržité péči veterinářů, dostávala infuze, včetně dalších léků. Ale bohužel došlo k akutnímu selhání ledvin a přes veškerou snahu se je nepodařilo nastartovat. Nastala anurie a další krevní testy prokázaly hodnoty již neslučitelné se životem. Ale Bella byla silná fena, pořád jsme doufali, že to překoná. Nakonec uhynula, asi hodinu po mé návštěvě, jakoby čekala, až se spolu rozloučíme...

Stále se ptám PROČ? Dle příznaků jsou tři možnosti. Bella mohla být uštknutá zmijí. Psi většinou zmijí uštknutí přežijí, ale někdy může dojít právě k těmto stavům. Další možnost je, že došlo k autoimunitní reakci, kdy tělo bojovalo proti infekci na noze, ale nakonec se imunitní systém postavil proti vlastním buňkám a tkáním. Bella byla právě po hárání, imunitní systém mohl být oslaben. A poslední možnost je, že byla úmyslně otrávena. Příznaky tomu tak úplně nenasvědčují, ale já mám určité podezření... Uvažovali jsme i o leptospiróze.

Všem Vám moc děkuji, za podporu, za zprávy, telefony...V současné době si vůbec nejsem jistá, zda budu v chovatelství dále pokračovat. Možná vše zahojí čas...

 

 

Pár dnů před touto smutnou událostí mi můj známý udělal pár společných fotek s Bashou a Bellou. To jsem ještě netušila, že budou poslední...   www.rajce.net/a10550809

 

 

ARRY - chovný pes / Stud Dog

Marta se s Arrym v poslední době zaměřila na lovecký výcvik a udělala dobře. 9. září se zůčastnili spec. zkoušek z vodní práce pořádaných OMS Prostějov, MS Otaslavice. Arry se s 88 body umístil v I. ceně, z 11-ti ohařů na 4. místě. 27. září si střihli podzimní zkoušky pořádané OMS Olomouc, MS Střelice. Umístili se v I. ceně, s 295-ti body na krásném 3. místě. Marta s Arrym byli pochváleni, že jsou sehraná dvojka. Měl ze všech psů nejrychleji a bez výhrad vypracované vlečky. Arry tak splnil poslední podmínku chovnosti.

Arry z Pelestrovských lesů, majitel: Marta Mazalová

DKK 1/1, DLK 0/0
13.9.2013 - výběr do chovu
český junior šampion, čekatel titulu český šampion, slovenský šampion a mezinárodní šampion krásy, 3xCAJC, 2xBOJ, 2xCAC, 1xCACIB, 2xBOB

Zkoušky vloh - I. cena, 211 bodů, nos 4
Memoriál M. Němce - I. cena, 213 bodů, nos 4
Spec. zkoušky z vodní práce - I. cena, 88 bodů
Podzimní zkoušky - I. cena 295 bodů, nos 4

velká fotogalerie Arryho zde: www.rajce.net/a7024460

 

 

ADRYN - Tara, Memoriál J. Michálka

20. a 21. září se Zuzka s Tarou zůčastnily Klubového memoriálu Jiřího Michálka. Bohužel, už první den se jim příliš nevyvedla voda, ale pokračovaly dál. Druhý den, po výborně zvládnutém malém poli, odstoupily ze společného honu. Taruška, ač svým vzůstem velká a silná fena, je ještě pořád občas jak hravé štěně. Potřebuje vyzrát. Pro ni i pro Zuzku je to cenná zkušenost, kterou v budoucnu určitě zúročí. Zuzka má můj velký obdiv. Zkoušky odchodila nachlazená, s teplotou a i když viděla, že Tarča nemá svůj den, jen tak lehce to nevzdala.

další fotky Tary z memoriálu zde: www.rajce.net/a10460701

 

Mezinárodní výstava psů České Budějovice /International Dog Show

BONAMI - velmi nadějná 1/very promising 1

Další náš "béčkový" odchovánek má za sebou výstavní premiéru. Bonami se 20. září zůčastnila Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích a získala ve třídě dorostu ocenění "velmi nadějná 1". Zde je posudek: 7m. fena výborně vyvinutá, dobře dlouhý krk, pevný hřbet, dostatečně hluboký hrudník, dobře zaúhlená, pěkný pohyb.

Bonami nás také koncem srpna přijela navštívit. Společně s Bellou jsme se vypravily na pole, kde si holky zkusily hledání v poli a vystavení křepelky. Pár pěkných fotek z objektivu majitelky Bonami najdete zde: www.rajce.net/a10460726

Bonami

Bonami a Bella

 

Benelux Winner Show 2014, Rotterdam

BÁTOR - nadějný / promising

Začátkem září se Bátor zůčastnil výstavy Benelux Winner Show 2014, kde ve třídě dorostu skončil na druhém místě a získal ocenění "nadějný".

další foto zde: www.rajce.net/a9636224

 

Také přišly fotky dalších odchovánků; Barunky, Borise, Billyho a Barneyho. Jejich majitelé se jim výborně věnují a začínají s loveckým výcvikem.

 

BARUNKA

Barunka má doma malou kámošku... ;-)

další foto zde: www.rajce.net/a9636167

 

BORIS

Boris miluje projížďky po moři :-)

další foto zde: www.rajce.net/a9636117

 

BILLY

Billy pilně cvičí.

další foto zde: www.rajce.net/a9636135

 

BARNEY

Barneymu, kterému doma říkaji Deny, začíná od září lovecký výcvik.

další foto zde: www.rajce.net/a9636063

 

 

Klubová Sdružená výstava Zákupy u České Lípy /Club Dog Show

BELLA - velmi nadějná 1, Nejlepší dorost/very promising 1, Best of Puppy

V sobotu 9.8. jsem s Bellou absolvovala její první výstavu; Klubovou Sdruženou výstavu v Zákupech u České Lípy. Byla přihlášená do třídy dorostu. V konkurenci 11-ti  "dorostenců a dorostenek" získala ocenění velmi nadějná 1, Nejlepší dorost výstavy. Posuzoval pan rozhodčí Otakar Vondrouš. Výstava se, jako každý rok, pořádala v příjemném zámeckém parku a tentokrát přálo i počasí. Po delší době "výstavního půstu" jsem si užívala výstavní atmosféru. Bella mi opět potvrdila svoji pohodovou a vyrovnanou povahu. Přestože šlo o její první předvedení, chovala se jako profesionálka :-). Zde je posudek: Fena dobrého rámce, silná kostra, pěkná hlava, výborná horní linie, dobrý postoj, výborný pohyb, chrup úplný, nůžkový.

Zde jsou pěkné fotky od Katky Zemanové, za které moc děkuji: www.rajce.net/a10265999

Kompletní výsledky z výstavy najdete zde: vystava.danitty.com/doc/vysledky_2014.pdf

Velkou fotogalerii zde: vystava.danitty.com/fotogalerie_2014/index.html

 

ADRYN (Tara) - CHOVNÁ FENA / BREEDING FEMALE

Taruška splnila poslední podmínku k uchovnění; rentgen kloubů. A to s výborným výsledkem - DKK 0/0!! Taře a její majitelce Zuzce se povedlo, takřka během jednoho měsíce, splnit veškeré podmínky chovnosti:

DKK 0/0 (HD A)
10.5.2014 Zkoušky vloh: I. cena, 220 bodů, nos 4
15.6.2014 Podzimní zkoušky: I. cena, 297 bodů, nos 4
14.6.2014 Spec.výstava KCHHMO: výborná 2, res.CAC/z 11-ti fen
14.6.2014 výběr do chovu

K tomu si holky ještě přidaly zkoušky z vodní práce. Zůčastnily se Těšanského poháru. Tara je velká vodnice, ale tentokrát jí zkouškové štěstí moc nepřálo. Paradoxně jí zradila ochota na hluboké vodě. Se 76 body se umístila ve II. ceně. Ale jak znám holky, tak si výsledek brzy opraví ;-).

foto: Petr Slavík

 

ARTUSH (Dycko)

Z Holandska přišly další fotky, tentokrát našeho "áčkového" odchovánka Artushe. Vyrostl z něho moc pěkný pes. Jen je škoda, že se někdy neukáže na výstavě. Na fotkách vypadá moc pěkně.

 

BORIS

Boris posílá pozdrav ze svého domova ve Švédsku, kam začátkem července se svojí paničkou odjeli. Celou cestu, nejprve letadlem do Stockholmu a potom dále na sever autem, zvládl Boris na jedničku. Bydlí u moře, uprostřed krásné švédské přírody. Jenom doufám, že nám tam kluk v zimě neumrzne...

 

BILLY - velmi nadějný 1 / very promising 1

Billy už má za sebou svoji výstavní premiéru. 12. července se zůčastnil I. Oblastní výstavy psů v Příbrami. Soutěžil ještě ve třídě štěňat a získal ocenění velmi nadějný 1. Se svojí paničkou dochází na pravidelný lovecký výcvik k Zuzce Veselé, která Billyho moc chválí. Má prý výborný nosánek :-).

další foto zde: www.rajce.net/a9636135

 

BÁTOR

Bátor v Holandsku pilně trénuje na výstavy. Prý je moc šikovný.

další foto zde: www.rajce.net/a9636224

 

BONAMI

Bonami má za sebou už jeden menší výcvikový tábor u Štěpána Horáka v Horce nad Moravou a její paničky jí ani na chvíli nenechají zahálet. Kromě pilování poslušnosti s ní chodí na dlouhé procházky a Bonami má za sebou už i velký výlet do rakouských Alp. Kromě toho mi posílají spoustu krásných fotek :-).

další foto zde: www.rajce.net/a9636025

 

BELLA

A co je nového u nás doma? Jelikož jsem Bellu přihlásila na klubovou výstavu do Zákup, tak trochu trénujeme výstavní postoj. Ale také pilujeme poslušnost a začala jsme s loveckým výcvikem. Úměrně jejímu věku cvičíme pole, vystavování na křepelkách, dauny, vodu, občas jí protáhnu houštinama a rákosím, začala jsme i s aportem. Je hodně lovecky náruživá, vše dělá s radostí a s nadšením. Pravda, občas je i poněkud svéhlavá...  Při výcviku mi také vydatně pomáhá mamka Basha, která se v roli přísné paní učitelky přímo vyžívá. ;-)

další foto zde: www.rajce.net/a9636425

 

Měsíc červen nám přinesl hned několik aktualitek. Tak pěkně popořádku...

15. června - ADRYN, Podzimní zkoušky: I. cena, 297 bodů  /Field Hunting Trial

ADRYN - Tara úspěšně složila PODZIMNÍ ZKOUŠKY pořádané OMS Brno-venkov v Těšanech. A to v I. ceně, s počtem bodů 297. V konkurenci 21 ohařů se umístila na 2. místě, kdy vítězkou se stala fena se stejným počtem bodů, ale věkově mladší. Tarušce tak k uchovnění zbývá už jen poslední krůček, a to rentgen kloubů.   

více foto zde: www.rajce.net/a9964372

 

14. června - Speciální výstava KCHHMO /Club Dog Show

Na speciální výstavě KCHHMO v Náměšti na Hané se výborně prezentovali naši dva odchovánci; Arry a Adryn. ARRY získal ve třídě pracovní, v konkurenci devíti psů, hodnocení excellent 3 a ADRYN si v silné konkurenci jedenácti fen, ve třídě otevřené, odnesla hodnocení excellent 2, res. CAC. Posuzoval pan Luděk Muller. Následně úspěšně prošla výběrem do chovu.

 

7. a 8. června - Sraz Pelestráčků

Začátkem června proběhlo setkání "béčkových" Pelestráčků (Basha Bell od Křemence x Luppa-Vadász Piszke). Až na Bátora a Barunku se sešli všichni sourozenci. Místo mamky Bashy tentokrát dělala pedagogický dozor babička Barunka (Bell of Hope Bohdaneč). Sobotu jsme strávili v honitbě MS Perknov. Nejprve se Pelestráčci osvěžili v rybníku a zkusili si aport kachny. Potom si na poli vyzkoušeli vystavení křepelky. Poté následovala příjemná procházka Pelestrovskými lesy zakončená pozezením a občerstvením v Pelestrovské hospůdce. Část Pelestráčků se svými majiteli večer odjela domů a někteří (Bonami, Boris a Bella) jsme se přemístili do Lipnice n.S., kde jsme měli zajištěný nocleh. Na Lipnici jsme si prohlédli hrad a malebnou místní krajinu. Chci poděkovat majitelům Pelestráčků, že si udělali čas a přijeli. Je krásné, když díky našim čtyřnohým zrzavcům vznikne i pár lidských přátelství...

velká fotogalerie ze setkání zde: www.rajce.net/a9969498

Babička Barunka (Bell of Hope Bohdaneč) se svojí vnučkou Bellou

 

31. května, 1. a 2. června - AISCHA, úspěšný výstavní víkend

AISCHA na přelomu května a června zažila náročný, ale úspěšný víkend. V pátek na Národní výstavě v Senci získala v mezitřídě ohodnocení excellent 1, CAC, Winner of Slovakia a BOS. V sobotu pak na Mezinárodní výstavě v Nitře získala ohodnocení excellent 2, res. CAC a v neděli excellent 1, CAC, CACIB a kvalifikovala se na Crufts 2015! Vypadá to, že Aischa (Una) překonala svojí nechuť k výstavním kruhům. :-)

Všem majitelům úspěšných Pelestráčků gratuluji a moc DĚKUJI !!

 

10. května

ADRYN (Tara) - Zkoušky vloh, OMS Uherské Hradiště: I. cena 220 bodů, nos 4

ARRY - Zkoušky vloh, Memoriál Miroslava Němce, MS Křenovice: I. cena 213 bodů, nos 4

Druhá květnová sobota byla pro české Pelestráčky, Taru a Arryho, velmi vydařená. Zuzka s Tarou výborně zvládly zkoušky vloh a Arry si pro změnu střihnul svůj první memoriálek. Gratuluji! :-)

Marta a Arry

další foto Arryho zde: www.rajce.net/a7024460

 

Zuzka a Tara

 

Zuzka s Tarčou  jezdí na pravidelné výcviky na Rušavu. Zde je pár fotek.

další pěkné foto zde: www.rajce.net/a9824059

 

Pozadu za svými českými sourozenci nezůstává ani Artush (Dycko). Z Holandska mi jeho majitelé poslali pár pěkných pracovních fotek.


další foto zde: www.rajce.net/a7024475

 

7. dubna - Setkaní rodiny Od Křemence a Z Pelestrovských lesů

Tuto sobotu nás přijeli navštívit Helenka a Josef Lednovi a jejich dvě zrzavé holky; Barunka (Bell of Hope Bohdaneč, mamka naší Bashy) a Auruška (Aura z Bejšova). Společně s Bashou a s malou Bellou jsme se vypravili na vycházku do Pelestrovských lesů. A aby holky nezahálely, přibalili jsme i bažanta. Babička Barča a mamka Basha ukázaly Belle, jak má vypadat dohledávka i vlečka pernaté. Bellinka byla moc šikovná. O bažanta měla velký zájem a při společné vycházce držela s holkama statečně krok. Poznala, co to jsou houštiny, ostružiní i kopřivy...

Babička ICH Bell of Hope Bohdaneč, maminka ICH Basha Bell od Křemence s dcerou Bellou z Pelestrovských lesů. Tři generace :-)

více foto zde (foto: Josef Leden): www.rajce.net/a9641598

 

31. března  - Štěňátka se rozutekla do svých nových domovů

Štěňátka se rozutekla do svých nových domovů a doma nám zůstala jen Basha s Bellinkou. Majitelé štěňátek posílají průběžně fotky a zprávy o tom, jak se jim daří. A za to chci moc poděkovat. Mám tak, co by chovatelka, důkladný přehled o tom, jak naši odchovánci prospívají.  :-)

 

Bonami

Bonami po příchodu do svého nového domova chvíli tesknila, ale opravdu jen chvíli. Nyní již řádí se svými psími kamarády a prý roste "přímo před očima".

další foto zde: www.rajce.net/a9636025

Barunka

Barunka svojí novou rodinu nenechá ani na chvíli zahálet. Díky jejímu temperamentu mají o zábavu postaráno. Ale má k dispozici velkou zahradu a za ní pole a les, takže se má kde vyřádit.

další foto zde: www.rajce.net/a9636167

Billy

Billy má doma kamaráda - bernardýna Barnyho. Hrají si spolu a mají se rádi. Mají k dispozici velkou zahradu s rybníkem. Bárny ukazuje Billymu všechna místní zákoutí. Kde se chodí do vody, jak se tahají klacky z vody, kde se schovávají všechny myši v kopci, kudy chodí liška... Panička se zase stará o Billyho výcvik a socializaci. Takže už zvládá povel "Ke mně" a "Sedni". Chodí spolu na procházky do přírody, ale i do města, aby si Billy zvykl na cizí lidi a psy.

další foto zde: www.rajce.net/a9636135Bátor

Bátor od nás odešel jako poslední. Čekala ho téměř 12-ti hodinová cesta do Holandska, kterou ale bez problémů zvládnul a rychle se zapojil do své nové rodiny. Rozšířil tak smečku chovatelské stanice Fajtiszta, chovatelky Marjan Louwers www.fajtiszta.nl/.

další foto zde: www.rajce.net/a9636224

Boris

Boris bude až do července se svojí paničkou v Brně. Potom spolu odjedou do Švédska. Boris si zvyká na ruch velkého města, ale užívá si i procházek v přírodě. Je to prý malé "monstrum" se spoustou energie. Jenom když už je hodně unavený, tak se nosí...

další foto zde: www.rajce.net/a9636117Barney

Barney už váží přes 8 kg, je prý moc šikovný, pěkně roste a papá. Páníček už pomalu začal s jeho výcvikem. Ovládá už parádně chůzi na vodítku. Nejraději chodí pro jejich syna do školky, kde jsou z něj úplně nadšení, hlavně pani učitelky. Povel "Ke mně" a "Sedni" už také ovládá....

další foto zde: www.rajce.net/a9636063

Bella

Bella zůstala se svojí mamkou doma. Bashe chvíli trvalo, než jí došlo, že se toho malého zlobidla už asi nezbaví... Holky spolu sdílí společný pelíšek a řádí na zahradě. Občas mi přijde, že se Basha vrátila do svých "štěněčích let". :-)

další foto zde: www.rajce.net/a9636425

 

 

DUO CACIB NITRA

Na výstavě v Nitře se prezentovali naši tři odchovánci. Zde je výsledek:

28.3. Champion of Champions Victory show, ARRY: excellent 1, CAC, VICTORY WINNER

29.3. třída otevřená, ADRYN: excellent 3

29.3. mezitřída, AISCHA: excellent 4

30.3. mezitřída, AISCHA: very good

 

Arry

Adryn

Aischa

 

 

12. března - štěňátkům bylo sedm týdnů

Uteklo to jako voda. Štěňátka mají za sebou očkování, tetování, veterinární prohlídku a některá čipování. Všechna jsou zdravá, bez vad a plně ve standardu. Tento týden se nám  postupně rozutečou do svých nových domovů. Dovolte, abych Vám každé představila:

 

 

zelený pejsek - Boris

Povahově naprosto vyrovnaný pejsek a vůdce smečky. Odchází do Švédska a bude bydlet u moře, v krajině plné jelenů. Bude využíván k lovu, na výstavy a pokud se zadaří, i k chovu.

 

 

žlutý pejsek - Billy

Veselý temperamentní pejsek a občas trochu vzteklounek. Bude bydlet u Berouna. Bude mít k dispozici velký pozemek s rybníkem, takže doufám, že to bude vodař ;-). Doma na něj čakají dva čtyřnozí kamarádi; bernardýn a novofudlanďák.

 

modrý pejsek - Barney

Prvorozený pejsek, největší z vrhu, velký jedlík a pohodář. Bude bydlet na soutoku Sázavy a Vltavy, čeká ne něj nedočkavá rodinka a páníček se už moc těší na lovecký výcvik.

 

hnědý pejsek - Bátor

Silný vyrovnaný pejsek, kterého nic nerozhází a který si "myslí" své. Odchází do Holandska, země tulipánů. Bude využíván k lovu, na výstavy a pokud se zadaří, i k chovu. 

červená fenečka - Bonami

Veselá milá fenečka a malá průzkumnice. Bude bydlet u Plzně a na gauči rozhodně zahálet nebude. "Bon-ami" v překladu znamená "dobrý přítel" a já věřím že tato fenečka své majitelce dobrým přítelem bude.

 

růžová fenečka - Barunka (Bára)

Barunka nás trochu "klamala tělem". Původně jemná a hravá fenečka se proměnila v malou divošku. Je plná temperamentu a už teď projevuje velký zájem o práci. Bude bydlet u jedné moc hodné rodinky poblíž Písku, která na ní čeká téměř rok.

  

 

fialová fenečka - Bella

Narodila se jako poslední štěňátko, ale z feneček je největší. Je vyrovnané povahy a klukům raubířům dokáže bez problémů konkurovat. Bellinka zůstává v naší chovatelské stanici a uvidíme, zda naplní má očekávání... ;-) 

Postojové fotky jsou foceny v pěti týdnech.

další foto štěňátek zde: www.rajce.net/a9347791

 

štěňátka a jejich první lovecké zážitky

Kamarádka Soňa mi na památku udělala pár moc pěkných fotek. Štěňátka měla k dispozici letku z bažanta a zhaslou kachnu a se ctí se s tím popasovala. Mrkněte na fotky, stojí to za to... ;-).

více foto zde: www.rajce.net/a9535565

 

 

22.2.2014 International Dog Show DUO CACIB BRNO:

ARRY - excellent 1, CAC, CACIB, BOB !!

Arrymu se v sobotu 22. února na Mezinárodní výstavě DUO CACIB v Brně podařilo získat, v konkurenci 61 maďarských ohařů, ocenění výborná 1, CAC, CACIB a BOB-vítěz plemene! Soutěžil v mezitřídě, posuzoval pan Stanovský. Tento rozhodčí je znám svojí přísností a ani tentokrát VD nešetřil. Ale na Arryho měl jen samou chválu. Martičce děkuji za výborné předvedení a gratuluji!  

Další foto z výstavy zde: www.rajce.net/a9467276

 

23. února - štěňátkům byl měsíc

Štěňátkům byl tento týden měsíc. Vyklubaly se jim zoubky a proběhlo druhé odčervení. Basha je sice ještě pořád kojí, ale zároveň už dostávají příkrmy; mleté syrové kuřecí a hovězí maso se strouhanou spařenou mrkví a se štěněčím mlékem, nebo také tvaroh se žloutkem a medem. Začala dostávat i spařené štěněčí granulky se štěněčím mlékem. Chutná jim a pěkně prospívají. Kluci již pokořili hranici 3 kg a holky jsou v těsném závěsu. Porodní bednu jsme rozšířili o ohradu, takže štěňátka mají dost prostoru na své štěněčí hrátky. Zároveň k nám začaly jezdit první návštěvy a štěňátka si tyto návštěvy náramně užívají...

Na Facebooku můžete sledovat videa štěňátek ZPRÁVY Z BEDNY :-).

zde je odkaz:  www.facebook.com/pages/Z-Pelestrovsk%C3%BDch-les%C5%AF-Magyar-Vizsla-Kennel/355968097754129

 

slečna růžová

slečna fialová

slečna červená

pan žlutý

pan modrý

pan hnědý (původně tmavě zelený)

pan zelený (původně světle zelený)

další foto štěňátek zde: www.rajce.net/a9347791

 

5. února - štěňátka rostou

Štěňátkům je 14 dnů. Basha má hodně mlíčka, takže všechna pěkně přibírají. Začala se jim otvírat očka a začínají chodit po čtyřech. Proběhlo první odčervení...

                            porodní váha    váha 7. den    váha 14. den

modrý pejsek                447g         960g             1520g
světle zelený pejsek       450g         995g            1680g
žlutý pejsek                  390g         900g             1510g
tmavě zelený pejsek      400g         940g             1460g
fialová fenečka              355 g        868g             1410g
růžová fenečka              307 g        760g             1270g 
červená fenečka            335 g        839g             1330g

 

 

máme štěňátka / we have puppies !!

V noci z 21. na 22. ledna se nám narodilo sedm štěňátek; čtyři pejsci a tři fenečky. Porod začal přesně o půlnoci a poslední štěňátko se narodilo v pět hodin ráno. Celý porod proběhl naprosto bez problémů. Nyní mají štěňátka za sebou první dva dny života. Všechna výborně prospívají a Basha se o ně pečlivě stará.

Zde jsou jejich porodní váhy:

modrý pejsek - 447g, světle zelený pejsek - 450g, žlutý pejsek - 390g, tmavě zelený pejsek - 400g, fialová fenečka - 355g, růžová fenečka - 307g, červená fenečka - 335g.

 

více foto zde: www.rajce.net/a9347791

 

14. ledna

Právě jsem dostala čerstvou zprávu od Istvána Taubera z Maďarska: Luppa Vadász Piszke, kromě titulu HUNGARIA MUNKA CHAMPION / Maďarský šampion práce, získal i titul  INTERNATIONAL BEAUTY CHAMPION / Mezinárodní šampion krásy. Gratulálok István!!


 

10. ledna  - 52. den březosti/52th day pregnancy

Basha má za sebou už 52. den březosti a pomalu se blížíme do finále. Počítám, že by se štěňátka mohla narodit za týden; kolem 18. ledna. Její březost probíhá bez problémů. Užívá si vycházek na čerstvém vzduchu i vyvalování před krbem :-).