Rok 2016

 

 

 

Milí přátelé, s Bashou a s Káťou Vám přejeme požehnané vánoční svátky a do nového roku hodně zdraví, štěstí a dobré nálady!

Merry Christmas and Happy Year 2017

 

Tento rok byl v naší chovatelské stanici hodně rušný. Pelestráčci se ukazovali jak na poli výstavním, tak na poli pracovním. A myslím, že ostudu nedělali ;-). A pokud se náhodou někomu něco nepovedlo, vůbec nevadí. Ono to není jenom o těch úspěších... Vám, jejich majitelům, patří můj velký DÍK!!!

 

 

ADRYN "Tara"
Nejlepší fena KCHHMO roku 2016 !!!!

Tara byla klubem chovatelů maďarských a hrubosrstých ohařů zvolena nejlepší fenou roku 2016. Majitelce Tary, Zuzce Matějkové, ještě jednou moc gratuluji!

My chovatelé můžeme naplánovat sebelepší krytí a mít sebelepší chovatelský záměr, ale pokud se odchovánci nedostanou do těch správných rukou a zůstanou někde na gauči nebo na dvoře, tak vše přijde vniveč. Taruška měla to štěstí, že přišla do rukou Zuzky. A ta s ní dokázala neskutečné věci. DÍKY!!!

 

 

CATHY, první hon

Basha v prosinci prodělala menší operační zákrok. Bulka, kterou měla na předním běhu, se jí začala zvětšovat. Jednalo se o nádor, který musel rychle ven. Naštěstí histologické vyšetření dopadlo dobře a Basha se po operaci rychle zotavovala. Nicméně si s honama musela dát pauzu. A tak jí, alespoň na jednom,  musela zastoupit Káťa. Jednalo se hon našeho mysliveckého spolku Perknov a byl to hon v Pelestrovských lesích. Původně jsem Káťu letos ještě na hony brát nechtěla Jsem si vědoma, že s takto mladým psem bez zkoušek, musím být na honu velmi velmi opatrná. Dá se toho hodně pokazit.  Ale obávala jsem se zbytečně. Káťa byla ukázněná a poslušná, hledala jen krátce přede mnou, tkzv. "pod flintou", střelba jí nevadila. Našla, vystavila i uklidovala několik zajíců. Aport ale zatím nic moc, zajíci byli "svině klouzavý", takže víme co musíme trénovat.... A na závěr Káťa zažila svoji první poslední leč ;-)

foto z honu zde: www.rajce.net/a13595179

 

 

Basha je babička :-)

Na Mikuláše se v chovatelské stanici "Rebel of Rusty Suzie" mamce Taře narodila čtyři štěňátka; dvě fenečky a dva pejsci. Mamka i štěnda jsou v pořádku a pěkně prospívají. Gratuluji k nadílce!

 

 

CAIRO

DKK 0/0 (HD A)
není nositelem genu dlouhosrstosti / not carrier of longhair gene

Další "céčkový" Pelestráček má za sebou vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů a genetické vyšetření na gen dlouhé srsti. Takové výsledky jsou nad všechny tituly z výstav :-).

 

CAIRO

3. - 4.12. 2016 IDS/MVP NITRA

sobota, Winter Show Nitra, roz.J.Janek, mezitřída - excellent 3 /4
neděle, Slovakia Cup Nitra, roz.G Ridarčíková, mezitřída - excellent 2, res. CAC /4

více foto Caira zde: www.rajce.net/a11847844

 

 

CATHY

DKK 0/0 (HD A)

V říjnu Káťa obsolvovala rentgenové vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů s negativním výsledkem. Mám velkou radost!

 

29. - 30.10.2016 MVP/IDS Double CACIB Prague Expo Dog

sobota, posuzovatel p. Šimek:
CAIRO, mezitřída - excellent 1, CAC, CACIB, BOB - vítěz Prahy
CATHY, mezitřída - very good 3/ 4
neděle, posuzovatel p. Vlasák:
COBBO, třída mladých - excellent 1/ 2, CAJC

Jirkovi s Cairem a Tomášovi s Cobbem ještě jednou moc gratuluji a děkuji za výbornou prezentaci. Původně chtěli maďárky jen jako společníky a nakonec válcují výstavy a dělají lovečinu :-).
Výsledky Pelestráčků trochu kazí naše Káťa. Od pana Šimka dostala krásný posudek, ve kterém jí nevytkl jediný nedostatek, ale byla nám vytknuta špatná prezentace, jak její tak i moje... budeme se snažit polepšit ;-). Káťa sice není zrovna modelína, výstavy jí zatím moc neberou a přetrpí je jen kvůli mně, ale tentokrát jí musím pochválit. V mých očích se snažila a předvedla se pěkně :-)

Cairo

Cobbo

 


CAIRO

8.10.2016 MVP/IDS České Budějovice

roz. pan Vlasák, mezitřída -  excellent 1, CAC, CACIB, CAC Čmku, BOS, započat mezinárodní šampionát a šampionát ČR

 

 

ADRYN "Tara"
24.-25.9.2016, 20. ročník Memoriálu Kolomana Slimáka
předčasné ukončení zkouškové sezóny, hárání a štěňátka :-)

"Člověk míní a příroda mění"...  Příroda zařídila, že se Zuzka s Tarou Memoriálu Karla Podhajského nezúčastnily. Naděje, které Zuzka měla, ukončilo hárání Tary, které přišlo o něco dříve než mělo. Holky ještě na poslední chvíli stihly Memoriál Kolomana Slimáka ve Vranově nad Toplou. Jedná se o nejvyšší slovenský memoriál, startovalo zde 18 ohařů, 9 ze Slovenska a 9 z vybraných evropských zemí. Zuzka a Tara se umístily ve II. ceně, celkově na krásném 7. místě.

Po úžasné pracovní a zkouškové etapě, teď holky čeká etapa chovatelská... Přeji jim, aby byla stejně úspěšná a aby štěňátka podědila úžasné vlohy mamky Tary. Ať se daří CHS Rebel of Rusty Suzie!!!

 

Aiden z Gessayovho chotára x Adryn z Pelestrovských lesů

březost potvrzena

Pokud si chcete rezervovat štěńátko z tohoto perspektivního pracovního spojení, kontaktujte majitelku chovatelské stanice "Rebel of Rusty Suzie" Zuzanu Matějkovou na e-mail: zuzka.nufa@seznam. cz, nebo na tel. číslo: +420 604 798 093.

 

 

 

 

ARRY - VŠESTRANNÝ PES
10.-11.9.2016 Všestranné zkoušky OMS Ostrava
II. cena, 433 bodů, 3. místo z 10-ti ohařů

Tento víkend Marta a Arry bojovali na všestranných zkouškách v Ostravě. Počasí bylo po oba dva dny pro psy neúnosné; 31 stupňů a bezvětrno. Malé a velké pole Arrýsek zvládnul skvěle, to je jeho parketa. Na vodě trošičku problém na ochotě a to rákosí... kam se havlíčkobrodské rákosí hrabe na to ostravské... ale Arry se s tím vypořádal. Trochu smůla na ohrádce, kdy Arry musel přece přeznačkovat to, co označkovala fena před ním... potom mu liška spadla do příkopu, ale hujer Arry jí vytáhnul a odevzdal :-). Potom to šlo, až na malý problém při šoulačce, skvěle! Z 10-ti ohařů jich VZ dokončilo jen šest, v I. ceně pouze vítěz VZ, Arrýsek se umístil na krásném 3. místě. Zkoušky byly náročné pro všechny ohaře, velká vedra si vybrala svoji daň....
A já mám obrovskou radost a moc děkuji Martičce, že do toho šla. Arry jí opět podržel a nezklamal !!!

Fotogalerie zde: manonlescaut.rajce.idnes.cz/Vsestranne_zkousky_oharu_Ostrava_10.-11.9.2016/

 

 

ADRYN "Tara"

3. - 4.9.2016, 42. ročník Memoriálu Richarda Knolla
I. cena, 476 bodů, R. CACT, nejlepší velké pole, 3. nejlepší pracovní ohař v ČR

Zuzana Matějková: "Říká se, že člověk by měl snít a já snila"

Ani ve snu by mě nenapadlo, že jednou náš odchovánek poběží Knolla a ještě s takovým výsledkem! Zato Zuzka snila... :-). Jsem na obě holky strašně moc hrdá, moc jim gratuluji a DĚKUJI! A opět jim budu držet palce na Memoriálu Karla Podhajského, na který se (díky výsledkům na Memoriálu Richarda Knolla) nominovaly. Memoriál pořádá OMS Nymburk, proběhne ve dnech 30.9 - 2.10.2016 a poběží zde 20 nejlepších evropských ohařů.

... a předávám slovo Zuzce:

"Říká se, že člověk by měl snít a já snila. Můj velký sen byl, mít jednou psa. Tento sen se mi splnil před 4lety, kdy jsem si dovezla domů Tarču. Žádné velké ambice jsem neměla. Jen jsem chtěla, aby to rezavé klubíčko bylo u mě štastné. Pomaličku jsme spolu začínaly, učily se jedna od druhé. Začínala jsem u Tarušky objevovat její skrytý potenciál. Obrovské nasazaní, chuť do práce. A tak jsme začaly. Je pravda, že až takhle vysoko jsem se nikdy neodvažovala ani pohlédnout. Ale každá úspěšně dokončená zkouška nás posouvala dál a dál. Až jsem tento víkend měla tu obrovskou čest představit Tarušku na Memoriálu Richarda Knolla. Třásla se mi kolena, měla jsem totálně stažený žaludek. A Tarča - ta si jela pořád svoje - hopkala, ani chvilku nebyla v klidu, pořád se smála od ucha k uchu. S každou úspěšně složenou disciplínou za mě začínala padat nervozita. A já začínala věřit, že by jsme mohly dokončit se ctí. Les dopadl skvěle a čekalo nás pole a voda. Velké pole jsme šli jako poslední a známky, které tam padaly nevěstily nic dobrého. Na společném honu Taruška vystavila 4kusy bažantí zvěře, postoupila klidovala. Předvedla krásnou práci. Pak už nás čekalo jen idividuální hledání. Tarča nastoupila s takovou vervou, jako by za sebou neměla dva těžké dny, všechna únava jako by z ní rázem spadla. Předvedla tak neskutečnou práci, že si dovolím říct, že nezůstalo jedno oko suché. Byla to nádherná souhra - moje a její. Nedokážu to líp popsat, protože světe div se-nemám slova, která by to vystihla. Abych to ukončila. Taruška se umístila na naprosto skvělém 3. místě. Dostala titul Res.CACT. A získala ocenění Nejlepší práce na velkém poli. Toho si cením úplně nejvíc. Co víc dodat. Člověk by měl snít!"

 

Za fotogalerii z Memoriálu děkuji Janě Vajdíkové.

2.9. slavnostní zahájení: gordonsetter.rajce.idnes.cz/42._Memorial_Richarda_Knolla_2016_-_2.9.16/

3.9. zahájení, ohrádka, práce v lese: gordonsetter.rajce.idnes.cz/42._Memorial_Richarda_Knolla_2016_-_3.9.16/

4.9. zahájení, malé pole, voda, velké pole, vyhlášení výsledů: gordonsetter.rajce.idnes.cz/42._Memorial_Richarda_Knolla_2016_-_4.9.16/

 

 

ARTUSH "Dycko"
DKK 0/0 (HD A)
DOV clear

Po delší době nám přišla zpráva z Holandska o našem "áčkovém" odchovánkovi. Stále je plný temperamentu, těší se velmi dobrému zdraví a užívá si procházek se svými majiteli. Majitelé s ním před nedávnem podstoupili vyšetření kloubů a očí. Ve 3,5 letech má DKK 0/0 (HD A) a negativní vyšetření na dědičné oční vady.

další foto Artushe zde: www.rajce.net/a7024475

 

 

ADRYN "Tara"

20. - 21.8.2016 Memoriál Jaroslava Hrabala, PZ+ZVP / Field+Water Test 

I. cena, R. CACT, 3. místo 

fotogalerie zde: azabell.rajce.idnes.cz/20.-21.8._-_Mem._Jaroslava_Hrabala_CACT_-_PZ_SVP_oharu,_Veseli_nad_Moravou/#

 

ADRYN "Tara"

6.-7.8.2016 Moravskoslezský pohár - všestranné zkoušky /All-Round Test

I. cena, 471 bodů, 9.místo z 24 ohařů

Zuzka s Tarou mají za sebou další náročný víkend, už třetí v pořadí. Je vidět, že obě holky jsou ve výborné fyzické i psychické kondici. Takovéto zkoušky jsou náročné nejenom pro psa, ale i pro jeho vůdce. Klobouk dolů !!!

 

ADRYN "Tara"

30.-31.7.2016 Memoriál Jitky Hromadové, ZV+LZ+ZVP/Field+Forest+Water Test

I. cena, CACT, Nejlepší pole, Nejlepší maďarský ohař, 7. místo z 23 ohařů

 

6.8.2016 Sdružená výstava KCHHMO&KKO Zákupy /Club Dog Show
posuzovatelé: Attila Czegledi (HU) a Peter Beyersdorf (DE)

BILLY - excellent 1, CAC /10, třída otevřená + výběr do chovu
CARRIE - excellent 2 /10, třída mladých
CAIRO - very good /10, třída mladých + výběr do chovu
COBBO - very good /10, třída mladých

více foto zde: www.rajce.net/a13122571

Billy

Carrie

Cairo a Cobbo

 

23.- 24.7.2016, Havlíčkobrodský pohár (LZ+ZVP) /Forest+Water Test

ADRYN "Tara" - I. cena, 238 bodů les a 95 bodů voda, 4. místo
ARRY - II. cena, 228 bodů les a 71 bodů voda

Máme za sebou další ročník soutěže Havlíčkobrodský pohár. Opět velmi přísné posuzování, kdy sebemenší chyba psa nebo vůdce znamenala sníženou známku. Opět příjemné prostředí Pelestrovských lesů, výborné zázemí zkoušek, fain lidi a výborná úroveň předvedených psů. Maďarští ohaři zde měli svá "tři želízka v ohni"; Taru, Arryho a Aidna z Gessayovho chotára.
Zuzka s Tarou během celé soutěže předvedly suprový výkon, dostaly pouze dvě 3, jednu z ohrádky a druhou z nahánění v rákosí. Jinak měly vyčtverkováno. Zuzka byla opět úžasná a i přísní páni rozhodčí táli jako led ;-).  Marta s Arrym sice tuto náročnou soutěž dokončili ve II. ceně, a to díky limitní známce na ohrádce v lese a drobným chybičkám na vodě, ale to v případě Havlíčkobrodského poháru není žádná ostuda. Marta se během roku nemohla, kvůli dětem i jiným povinnostem, loveckému výcviku Arryho plně věnovat. Na výcvik měli sotva měsíc. Přesto se mezi zkušenými vůdci a psy neztratili. Arry je pes, který umí svojí paničku podržet. Mají můj velký obdiv a dík! Juraj Ďurďovič s Aidnem předvedli výbornou spolehlivou práci, s 232 body za les a 87 body za vodu, se umístili v I. ceně. Zuzce, Martě i Jurajovi děkuji za výbornou prezentaci toho "hnízda maďarů", jak Pelestrovské lesy nazval jeden nejmenovaný pan rozhodčí... ;-) :D.
Pokud si dobře pamatuji z vyhlášení výsledků, tak 11 psů dokončilo soutěž v I. ceně, 4 psi ve II. ceně a 2 psi nedokončili.

Velká fotogalerie z poháru zde: www.rajce.net/a13069795

 

 

 

ARRY

16.7.2016 Lesní zkoušky Týn nad Bečvou /Forest Test - I. cena, 233 bodů

Arrymu se potvůrku lišku podařilo překonat hned na první pokus. S třemi trojkami se, v konkurenci 13-ti ohařů, umístil v I. ceně. Tyto zkoušky byly pro Martu a Arryho generálkou před Havlíčkobrodským pohárem :-).

 

 

 

BONAMI

16.7.2016 Lesní zkoušky Libějovice /Forest test - II. cena 228 bodů

Bonami se konečně podařilo překonat potvůrku lišku. Jen ty klidy na stanovišti ji tedy lezou na nervy... ;-)

 

 

16.7.2016 Národní výstava Mladá Boleslav /National Dog Show
posuzovatel - Jaroslav Havlát

COBBO - excellent 1/5, CAJC, BOJ, třída mladých
v odpoledních soutěžích postoupil do užšího výběru
CAIRO - excellent 2/5, třída mladých
BILLY - excellent 1/3, CAC, třída otevřená

foto zde: www.rajce.net/a13069349

Billy

Cobbo

Cairo

 

 

1. července 2016 - první narozeniny našich "céček"

1. července naši "céčkoví" Pelestráčci oslavili první narozeniny. Přeji jim hlavně hodně zdraví, to je nejdůležitější. A opět musím poděkovat jejich majitelům. Nemohla jsem si přát lepší! :-)

 

CATHY - výcvik v Chlumčanech a výsledky testů na dlouhosrstost

Naše Cathy dostala k narozeninám výcvik aportu v Chlumčanech u Plzně. Výcvik každoročně pořádá Honza Bezděk z chovatelské stanice Z Chlumčanské doliny, kde pravidělně cvičí i Jana Horníčková s Bonami. Nejsem zastáncem "hravého aportu", takže jsme cvičili "na vážno". Káťa sice chvíli trochu vzdorovala, zde se projevila hrdá povaha její matky Bashy a báby Barči. Ale po třech dnech výcviku již sama došla, zvedla, přinesla a odevzdala kozlík. Zároveň to pro ní byla i výborná socializace; v Chlumčanech se sešlo x psů, x dětí a x známých tváří ... bylo to fain ;-)

 Zde je pár fotek z výcviku. Na víc nebyl čas... www.rajce.net/a13069266

Cathy dorostla ve výraznou, dobře stavěnou fenu silné kostry, výšky 59 cm, s dobrým hrudníkem, předhrudím, úhlením, s pěknou žemlovou barvou srsti a pěkně modelovanou výraznou hlavou.  Pracovně vypadá nadějně. Průběžně cvičíme hledání v poli, lese, rákosí, ve vodě a aport. Dělá mi holka radost :-).

Cathy podstoupila genetické vyšetření, které prokázalo, že není nositelem genu dlouhosrstosti!!!

více foto Cathy zde: www.rajce.net/a11848364

     

 

25.6.2016 Speciální klubová výstava Náměšť na Hané /Special Club Dog Show 
posuzovatel: p. Piskay

BASHA - excellent 1, BOV - nejlepší veterán spec. výstavy, třída veteránů
ARRY   - excellent 1 /4, CAC, BOS, Vítěz spec. výstavy, třída vítězů
ADRYN - excellent 2 /3, třída pracovní
CATHY - excellent 3 /14, třída mladých
CONNIE - good /14, třída mladých

Vypadá to, že na našich speciálních a klubových výstavách jsou buď pekelná vedra, nebo pekelné lijáky, nic mezi tím :D. Na letošní spec. výstavu padlo to vedro... Medaili za výkon by si zasloužili všichni psi i jejich majitelé a především posuzovatelé. Klobouk dolů!

Na výstavě se sešli čtyři naši odchovánci, v čele s jejich maminou Bashou. Arry nám udělal obrovskou radost a stal se nejlepším psem spec. výstavy. Adryn "Tara" si drží svůj standard věčných druhých míst :-). Cathy mi udělala velkou radost, v konkurenci 14-ti mladých fen získala výbornou 3. Connie se výstava tentokrát příliš nepovedla. Je to "malá psí víla" a věřím, že časem dozraje v pěknou fenku. Basha si výstavu náremně užívala a stala se nejlepším veteránem spec. výstavy. Vedro jí nevadilo a byla ráda, že jsme jí konečně zase někam vyvezli ;-).

Pana Piskaye jsem na výstavě zažila poprvé. Sice tituly moc nezadával a občas padala VD a D, ale musím říct, že tak pěkné a podrobné posouzení psů jsem dlouho neslyšela (alespoň co se týká posuzování fen a psů v pořadí). Na každého psa si našel dostatek času a zhodnotil jeho klady i mínusy. Což sice trvalo poněkud déle a v tom vedru to bylo přímo vražedné, ale na něm žádná únava vidět nebyla :-).

foto zde: www.rajce.net/a12975861

 

veteránka Basha

Arry

Adryn "Tara"

Cathy

Connie

 

 

11.6.2016 Národní výstava Klatovy /National Dog Show

posuzovatel: L. Fialová

BILLY - excellent 1 /2, CAC, třída otevřená, započat šampionát ČR
BONAMI - excellent 1 /1, CAC, třída pracovní
CEVIN - very good 1 /1, třída mladých

foto zde: www.rajce.net/a12975543

Billy

Bonami

Cevin

 

 

BARNEY

4.6.2016 Oblastní výstava Praha - Kunratice /Regional Dog Show

excellent 1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz /regional winner

 

28.5.2016 Mezinárodní výstava Litoměřice /International Dog Show
posuzovatel: p. Buba

CARRIE - excellent 2 /4, třída mladých
CAIRO - excellent 2 /4, třída mladých
COBBO - excellent 3 /4, třída mladých
BONAMI - very good 3 /3, třída pracovní

foto zde: www.rajce.net/a12975258

Carrie

Cairo

Cobbo

Bonami

 

 

ADRYN "Tara"

22.5.2016 Klubová výstava Dunajská Lužná, SK /Club Dog Show

roz. pan Buba, třída pracovní - excellent 4 /6

 

BARNEY

21.5.2016 Oblastní výstava Kačina - Kutná Hora /Regional Dog Show

excellent 1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz /regional winner

 


ADRYN "Tara"

6.- 8.5.2016  Nominační soutěže Memoriálu Richarda Knolla

I. cena, 275 bodů, 3. místo

V neděli 8. května se náš odchovánek Adryn "Tara" a její majitelka Zuzka Matějková zúčastnily Nominačních soutěží Memoriálu Richarda Knolla. Holky předvedly výborný výkon, nedělní nominační soutěže vyhrály a celkově se z 36 ohařů umístily na úžasném 3. místě! Podařilo se jim tak probojovat na tento prestižní memoriál, který proběhne 3. a 4. září na Břeclavsku. Budeme držet palce!!!

zde jsou propozice memoriálu: www.cesky-fousek.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=659:mrk-2016-propozice&catid=125:mem-mkp-mrk&Itemid=740

Tarušce i Zuzce DĚKUJI a posílám obrovskou gratulaci, jejich výkonu si velmi cením! Chovatelství je někdy náročná záležitost a ne vždy se daří a ne vždy je vše růžové. Takovéto chvilky jsou tím správným dopingem, který dodává sílu a chuť jít dál :-).   

zde je výsledková listina nominačních soutěží: www.ohar.cz/soubory/2016/ns_mrk_2016.pdf

fotogalerie zde: www.rajce.net/a12753757  

 

 

 

BARNEY

15.5.2016 Zkoušky vloh / Ability Test - I. cena, 217 bodů, nos 4

Barney "Denny" se ve svých dvou letech, po pouhých čtyř týdnech výcviku (respektive 4 dnech výcviku), zúčastnil zkoušek vloh  pořádaných v Uhříněvsi. Jeho majitelka výcvik na zkoušky a  předvedení  ponechala na Lucii Vostré. Barney předvedl pěknou vlohovou práci a s třemi trojkami se umístil v I. ceně. Majitelce děkuji za odhodlání a Lucce Vostré za pomoc a předvedení.

 

 

BILLY

7.5.2016 Klubové zkoušky vloh, MS Malovice / Ability Test - I. cena, 218 bodů, nos 4

Billy si cvičně zkusil další zkoušky vloh, tentokrát pořádané Klubem maďarských a hrubosrtých ohařů, které proběhly v MS Malovice, okr. Prachatice. Z 11-ti ohařů se umístil na 6. místě. 

celkové výsledky zde: www.ohar.cz/soubory/2016/zv_kchhmo_7.5.2016_malovice.pdf

více foto ze zkoušek zde: ditunk.rajce.idnes.cz/Foto_ze_ZN_KCHHMO_dne_7.5.2016_Malovice/

 

CEVIN

8.5.2016  Krajská výstava psů Staňkov /Regional Dog Show

třída mladých -  excellent 1, Vítěz třídy

 

 

30.4.2016  Mezinárodní výstava Praha /International Dog Show
posuzovatel: Petr Dvořák

CATHY - excellent 2 /8, třída mladých
CAIRO - very good 3 /6, třída mladých
BILLY -  excellent 1 /2, třída otevřená

foto zde: www.rajce.net/a12711942

za foto děkuji Kačce Zemanové

 

 

23.4.2016  Mezinárodní výstava České Budějovice /International Dog Show
posuzovatel: Lenka Fialová

BONAMI -  excellent 1 /3, CAC, res. CACIB, třída pracovní, započat šampionát ČR
CATHY    -  excellent 3 /8, třída mladých
COLLIN   -  very good 3 /3, třída mladých

foto zde: www.rajce.net/a12711881

za možnost stažení fotek děkuji "CH Darwin Danitty "U" & Gerard Danitty"

 

 

Vrh "C" - jarní svod

Cathy, Carrie, Connie, Cita, Cobo, Collin, Cevin a Cairo - všichni naši "céčkoví" Pelestráčci prošli jarním svodem a všichni ve standardu, s nůžkovým skusem a plnochrupí. Až na Citu, která nechtěla ukázat zoubky, ale předpokládám, že i ona má vše na svém místě :-). Kluci mají výšku 60, 61, 62 a 64 cm, holky 58 a 59 cm. Majitelům moc děkuji! 

foto z jarních svodů a posudky zde: www.rajce.net/a12711601

 

 

ADRYN "Tara" 

Kvalifikační soutěže Memoriálu Richarda Knolla

2.4.2016 Mezinárodní výstava Nitra, SK /International Dog Show - excellent 1, res.CAC

V neděli 8. května se náš odchovánek ADRYN "Tara" a její majitelka Zuzka Matějková, zúčastní Kvalifikační soutěže Memoriálu Richarda Knolla. Holky se tak pokusí probojovat na tento prestižní memoriál, moc jim držím palce !!! Zde je rozpis nominačních soutěží:  www.cmmj.cz/Files/be/beb060c1-b3b8-4720-9104-69006afd75a4.pdf

Holky se 2. dubna ukázaly na mezinárodní výstavě v Nitře, kde ve třídě pracovní získaly ohodnocení výborná 2, res. CAC. Taruška si drží svůj standard věčných druhých míst. Je to už její pátý resCAC :-).

 

BASHA Bell od Křemence - 8. narozeniny

Basha 3. dubna oslavila své 8. narozeniny a oficiálně se tak zařadila mezi psí seniory. Čas utíká, ale Basha se po štěňatech dostala do výborné kondice a vypadá moc pěkně. Jako dárek dostala návštěvu svých dětiček; Bonami a Collina a samozřejmě nechyběla ani Cathy. Strávili jsme společný víkend v Pelestrovských lesích, pocvičili lovečinu i výstavní postoje. Basha se v roli "přísné paní učitelky" přímo vyžívala ;-) 

více foto zde: www.rajce.net/a12637804

Basha, Cathy a Bonami

 

BORIS - very good

Přišla nám zpráva ze Švédska, že Linnea se s Borisem zúčastnila výstavy, kde dostal ohodnocení velmi dobrý. Borisek má za sebou komplikovanou zlomeninu předního běhu a pomalu se dostává zpět do kondice.

 

 

CONNIE

26.3.2016 Krajská výstava psů Slavkov u Brna /Regional Dog Show

třída dorostu - velmi nadějná 2/3

 


CONNIE

6.2.2016 DUO CACIB Brno /International Dog Show

třída dorostu - velmi nadějná

Na mezinárodní výstavě v Brně měla tentokrát  výstavní premiéru Connie. V konkurenci 5-ti dorostenek dostala ohodnocení Velmi nadějná.

 

9.1.2016 Hanácká národní výstava psů Brno / National Dog Show Brno

CATHY   - velmi nadějná 1, třída dorostu / very promising 1, puppy class
COLLIN  - velmi nadějný 1, třída dorostu / very promising 1, puppy class

Výstavní sezóna každoročně začíná Hanáckou národní výstavou v Brně. Tentokrát na ní měla svojí výstavní premiéru, ve třídě dorostu, naše "céčka" Cathy a Collin. Oba se panu posuzovateli Šimkovi moc líbili, dostali pěkné posudky a ohodnocení Velmi nadějní 1. Zároveň postoupili do odpoledních závěrečných soutěží o nejlepší dorost výstavy, kdy se Cathy podařilo probojovat do semifinále.

více foto zde: www.rajce.net/a12342359